خط قرمز خبر - پایگاه خبری خط قرمز

بهزیستی گیلان ۶ هزار و ۲۰۰ نفر زن سرپرست خانوار تحت پوشش دارد


مدیرکل بهزیستی گیلان درنشست خبری با رسانه های استان که همزمان با هفته بهزیستی برگزار شد به تشریح برنامه ها و رویکرد این سازمان پرداخت وگفت: امسال گرامیداشت هفته بهزیستی از ۲۲ لغایت ۲۸ تیرماه با شعار« به زیستن در گام دوم؛ شفافیت، توانمندسازی، ارتقاء سلامت اجتماعی» در نظر گرفته شده است.


به گزارش خط قرمز ، دکتر حسین نحوی نژاد با تاکید بر ضرورت حفظ اعتماد مردمی اظهار کرد: اعتماد مردم به سازمان بهزیستی مهم‌ترین اصل بوده است.

وی با اشاره به اینکه باید جایگاه اداری سازمان بهزیستی در کشور مشخص شود، تصریح کرد: بزرگترین چالش این سازمان هویت ادارای است زیرا هر مسئله‌ای که در جامعه وجود دارد یک پای حل آن بهزیستی است.

دکتر نحوی‌نژاد با اشاره به اینکه فعالیت‌های بهزیستی به گونه‌ای است که فرامین رهبری را انجام می‌دهد، گفت: خدمات رسانی و پوشش افراد ناتوان به همت مردم و خیرین امکان پذیر است.

نحوی نژاد، توسعه فعالیت‌های بهزیستی را با مشارکت‌های مردمی امکانپذیر خواند و تصریح کرد: سازمان بهزیستی در این راستا گام‌های موثری برداشته است.

وی شفاف‌سازی را اعلام عملکرد و اقدامات بهزیستی به مردم دانست و ادامه داد: بهزیستی برای اینکار نیاز به اصحاب رسانه دارد تا بتواند به درستی در جامعه شفاف‌سازی کند.

وی به تعداد نیروهای فعال در بهزیستی استان اشاره کرد و افزود: ۸۵۰ کارمند در بهزیستی استان برای ارائه خدمات به تحت پوشش قرار‌گیرندگان خدمات‌رسانی می‌کنند.

دکتر نحوی نژاد با بیان اینکه استان گیلان ۴۶ هزار معلول اعم از بینایی، شنوایی، معلولیت جسمی و حرکتی، ضایعات نخاعی و ذهنی و بیماران روانی مزمن دارد ادامه داد:در استان گیلان هزار و ۱۰۰ معلول ضایعه نخاعی تحت پوشش بهزیستی قرار دارند.

وی با بیان اینکه گسترش مراكز توانبخشی روزانه از اولويت های بهزيستی است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر هزار معلول در مراکز روزانه و ۲ هزار و ۱۰۰ معلول در مراکز شبانه روزی تحت مراقبت هستند و ۷۵۰ نفر از طرح ویزیت در منزل بهره‌مند می شوند.

مدیرکل بهزیستی گیلان با اشاره به اینکه در حال حاضر ۸۰۰ واحد مسکن توسط بهزیستی استان گیلان در دست ساخت داریم گفت: ۱۰۳ واحد مسکونی در هفته بهزیستی به مددجویان واگذار می شود.

وی به فعالیت ۱۵مرکز اورژانس اجتماعی در گیلان اشاره و خاطرنشان کرد: در نظر داریم در شهرستان سیاهکل و منطقه آزاد انزلی مرکز اورژانس اجتماعی راه اندازی کنیم.

نحوی نژاد با بیان اینکه در سال گذشته ۲۷ هزار نفر از مراکز ترک اعتیاد سازمان استفاده کردند، گفت: ۱۶ هزار نفر در سه ماه اول سال جاری از خدمات مراکز ترک اعتیاد بهرمند شدند.

دکتر نحوی‌نژاد با اشاره به اینکه شش هزار و ۲۰۰ نفر زن سرپرست خانوار تحت پوشش بهزیستی هستند، گفت: ۸۵۰ فرزند بدون سرپرست تحت پوشش بهزیستی گیلان قرار دارند که سعی داریم برای این کودکان خانه‌های کوچک جمعی تهیه کنیم تا با محیط خانه و خانواده بیشتر آشنا شوند.

وی در پایان با بیان اینکه استان گیلان ظرفیت بالایی برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی دارد، اظهار داشت: گیلان استان فرهیخته‌ای است که با تعامل بین سازمان‌ها و نهادهای مختلف می‌توانیم بستر کاهش آسیب‌های اجتماعی فراهم کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *