خط قرمز خبر - پایگاه خبری خط قرمز

بهره برداری از سومین دستگاه آنژیوگرافی بیمارستان حشمت رشت

همزمان با آغاز هفته سلامت، سومین دستگاه آنژیوگرافی مرکز آموزشی درمانی دکتر حشمت رشت در چرخه سلامت گیلان قرار گرفت.


به گزارش خط قرمز صبح امروز- شنبه، همزمان با آغاز برنامه های هفته سلامت، با حضور مسوولان دانشگاه علوم پزشکی گیلان سومین دستگاه آنژیوگرافی مرکز آموزشی درمانی دکتر حشمت رشت به بهره برداری رسید.

دکتر شاهرخ یوسف زاده چابک – رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در آیین افتتاح آنژیوگرافی جدید بیمارستان حشمت، گفت: بیمارستان دکتر حشمت رشت با فعالیت های تخصصی و فوق تخصصی خود،  یکی از فعال ترین مراکز قلب شمال کشور است. وی ادامه داد: این بیمارستان در سال 1383 با تهیه اولین دستگاه آنژیوگرافی فعالیت خود را در زمینه آنژیو گرافی بیماران آغاز نمود.

دکتر یوسف زاده تصریح کرد: پیش از این دو دستگاه آنژیو گرافی در این مرکز آموزشی درمانی مشغول فعالیت و ارایه خدمات به بیماران بود که یکی در زمینه آنژیو گرافی و دیگری در زمینه الکتروفیزیولوژی و بیمارانی که دچار آریتمی قلبی بودند، فعالیت می کرد.

وی افزود: میزان مراجعات مردم به بیمارستان حشمت و نیاز به آنژیو گرافی بیش از ظرفیت این دستگاه ها بود که دانشگاه با استفاده از ظرفیت طرح تحول سلامت مبادرت به تهیه و راه اندازی سومین دستگاه آنژیوگرافی در این مرکز آموزشی نمود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، اظهار امیدواری کرد: راه اندازی سومین دستگاه آنژیو گرافی در بیمارستان حشمت بتواند گامی موثر در کاهش صف های طولانی بیماران این بیمارستان و افزایش رضایتمندی آنان فراهم نماید.

وی خاطر نشان کرد: سالانه بیش از 4 هزار بیمار در بیمارستان دکتر حشمت رشت آنژیو گرافی می شوند و بیش از یک هزار بیمار نیز از خدمات آنژیو پلاستی در این بیمارستان استفاده می کنند.

دکتر یوسف زاده گفت: برای تهیه و راه اندازی سومین دستگاه آنژیو گرافی بالغ بر ۳ میلیارد تومان هزینه شده است.

وی ادامه داد: برای این که از ظرفیت هر سه دستگاه های آنژیو گرافی بیمارستان حشمت به نحو احسن استفاده شود، نیاز است پست آنژیو این بیمارستان نیز ارتقا یابد که در این خصوص نیز اقدامات خوبی در حال انجام است که امیدواریم با راه اندازی ساختمان جدید اورژانس بیمارستان از فضای اورژانس فعلی برای توسعه پست آنژیو استفاده شود.

پی نوشت: در سال های اخیر عدم توجه مردم به سبک زندگی سالم و کاهش تحرک بدنی، افزایش بیماری های غیر واگیر از جمله بیماری های قلبی عروقی را بدنبال داشته است، که این امر، نیاز به خدمات تشخیصی و درمانی  از جمله آنژیو گرافی را نیز در جامعه افزایش داده است. در این زمینه جهت مدیریت بیماری های نوظهور نیاز است با فعالیت های بدنی قابل قبول و توجه به سبک زندگی سالم و تغذیه مناسب از بروز این بیماری ها پیشگیری کنیم تا در آینده جامعه ای سالم و کارا داشته باشیم.

کد خبر :(م.چ)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *