کد خبر: 33343
تاریخ انتشار: 1/اردیبهشت/1399 - ساعت : 20:44

بنیاد شهید گیلان دستگاه برتر در اشاعه فرهنگ نماز استان شد

بنیاد شهید گیلان دستگاه برتر در اشاعه فرهنگ نماز استان شد


آیت الله رسول فلاحتی در جلسه تجلیل از مدیران،دبیران،ائمه جماعات و خادمان نماز دستگاه های برتر استان در امر توسعه و ترویج فرهنگ نماز با اشاره به اینکه تشویق کارکنان و کارمندان به نماز بهترین امر برای یک مدیر است اظهار کرد:توجه به بندگی خدا و نماز بسیار مهم است.


وی به اولویت دستگاه ها در امر توسعه و ترویج نماز تاکید کرد و افزود:اعلام برنامه های انجام شده در توسعه و ترویج نماز موجب تبادل تجربه بین دستگاه ها می شود.
امام جمعه رشت با بیان اینکه همه مامور به انجام رسالتی هستیم که پیامبران الهی برای آن مبعوث شدند،تصریح کرد: رسالت مهم انبیا این است که مردم را از پیروی طاغوت دوری دهیم و بنده خدا کنیم.
آیت الله فلاحتی،تشویق کارکنان به اقامه نماز را از وظایف مدیران دانست و بیان کرد:اگر مدیر یک اداره سر وقت در نماز حاضر شود،زیرمجموعه نیز حضور پیدا می کنند.
وی ادامه داد: اگر نظام اسلامی نتواند در تشویق مردم به امر نماز موفق باشد رو به افول می رود ،بنابراین نظامی موفق است که بتواند بنده ساز باشد.
حجت الاسلام سید ابوطالب حجازی،مسئول ستاد اقامه نماز گیلان نیز در جلسه مذکور به بررسی عملکرد ۷۵ دستگاه استانی و ۴۰۰ واحد شهرستانی در امر توسعه و ترویج فرهنگ نماز اشاره کرد و گفت:تعداد ۲۲ دستگاه تقدیر ویژه شدند، ۲۹ دستگاه دارای عملکرد خوب بودند، ۱۴ دستگاه عملکرد متوسط دارند و ۱۰ دستگاه ضعیف هستند.
وی به اقامه نماز در بسیاری از مدارس گیلان اشاره کرد و افزود: ۲ هزار مورد در مدارس گیلان نماز اقامه می شود.
گفتنی است در این همایش از بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان به عنوان دستگاه با عملکرد بالا تقدیر ویژه به عمل آمد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *