کد خبر: 32805
تاریخ انتشار: 16/فروردین/1399 - ساعت : 10:34

بستری ۴۰۰ بیمار حاد تنفسی در بیمارستان‌های گیلان

بستری ۴۰۰ بیمار حاد تنفسی در بیمارستان‌های گیلان


سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از بستری ۴۰۰ بیمار با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های گیلان خبر داد.


محمدرضا نقی پور با قدردانی از همراهی مردم در خصوص رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در ایام نوروز به‌ویژه روز طبیعت اظهار کرد: این همراهی مردم باعث شد تا کادرمانی استان گیلان بتوانند آن موج سنگین شیوع کرونا در استان را به یک شیب ملایم برسانند.

وی با تأکید بر مراجعه روزانه بسیار زیاد افراد مشکوک به بیمارستان‌های استان گیلان گفت: در حال حاضر در گیلان ۴۰۰ نفر بیمار با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان بستری هستند که امر نشان‌دهنده کنترل نسبی موج اول کرونا در گیلان است اما این به معنی کنترل کامل کرونا نیست زیرا روزانه ده‌ها نفر به بیمارستان‌های استان مراجعه و به همان میزان هم افراد زیادی از بیمارستان‌های استان مرخص می‌شوند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی را مهم‌ترین راه‌کار در خصوص کنترل ویروس کرونا عنوان کرد و افزود: بنابر تصمیم ستاد مبارزه با کرونا کشور از تاریخ هشت فروردین هیچ خودرویی با پلاک غیربومی وارد استان گیلان نشده است.

نقی پور با اذعان به اینکه در صورت شیوع موج دوم کرونا کنترل آن از توان کادرمانی استان خارج است، تصریح کرد: کادرمانی و پرستاری استان گیلان بسیار خسته هستند لذا اگر مردم ویروس کرونا را حدس نگرفته و در خیابان‌ها تردد کنند موج دوم این بیماری شروع‌شده و کنترل آن بسیار سخت می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *