خط قرمز خبر - پایگاه خبری خط قرمز

بزرگ ترین دستاورد طرح تحول سلامت رضایتمندی مردم است


مدیر کل بیمه سلامت گیلان درهمایش بیمه سلامت گیلان که در سالن معاونت بهداشتی رشت برگزار شد ضمن عرض خیر مقدم به مدعوین، گزارشی از فعالیت بیمه سلامت استان را ارائه کرد.


دکتر علی اکبری با بیان اینکه در گیلان یک میلیون و 255 هزار تومان تحت پوشش بیمه سلامت هستند، اظهار کرد: با یک هزار و 736 موسسات قرارداد داریم و به ازای هر 775 نفر با یک موسسه قرارداد داریم.مدیر کل بیمه سلامت گیلان با اشاره به اینکه در کشور 40 میلیون نفر بیمه شده است، افزود: از این تعداد، 34 میلیون نفر به صورت رایگان بیمه هستند و در گیلان 4 میلیون و 981 هزار نفر به صورت بستری و سرپایی از خدمات بیمه سلامت استفاده می کنند.

وی هزینه درمان بیماران سرپایی و بستری را در ماه مبلغ 40 میلیارد تومان عنوان کرد .

دکتراکبری با بیان اینکه در گیلان 2824 نفر بیمار خاص داریم، تصریح کرد: سالانه 37 میلیارد تومان برای این بیماران هزینه  می شود.

وی با برشمردن اهمیت اسناد بالادستی و رسالت های سلامت ، افزود: سلامت محور توسعه است و اهداف طرح تحول نظام سلامت بهبود عدالت، در دسترسی به خدمات درمانی، ارتقای کیفیت خدمات درمانی و مراکز ارائه خدمات است.

دکتر اکبری با اشاره به اینکه بزرگ ترین دستاورد طرح تحول سلامت رضایتمندی مردم است، بیان کرد: در بحث منابع و مصارف، خرید خدمات راهبردی ، نسخه نویسی الکترونیکی، نظام ارجاع و سطح بندی خدمات، رهگیری خدمات، تولید سند بستری الکترونیک، استحقاق سنجی، راهنماهای بالینی، چالش هایی مطرح است که باید آسیب شناسی شود.

وی خاطرنشان کرد: طرح تحول نظام سلامت نیاز به آسیب شناسی و ارائه راهکارهای کارشناسی در دولت دارد.وی نهادینه کردن تفکر مدیریت هزینه به عنوان یکی از شاخص های ارائه خدمات در طرح تحول نظام سلامت را مهم دانست و یادآور شد: در مدیریت هزینه‌ها نباید در حوزه سلامت به مردم و اقشار آسیب پذیر فشار وارد شود و هزینه های اضافه و غیر لازم باید کنترل شود.

وی بازنگری در طرح پوشش همگانی رایگان با انجام آزمون وسع در هنگام تمدید دفترچه ها را از اقدام های فوری برشمرد.

اکبری با اشاره به خطاها در طرح تحول نظام سلامت، گفت: اجرای طرح تحول نظام سلامت نیاز ضروری جامعه است و همه باید برای انجام آن مشارکت کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *