کد خبر: 58019
تاریخ انتشار: 12/آذر/1401 - ساعت : 10:53
گروه : اقتصادی

برگزاری نشست هماهنگی احداث بیمارستان جایگزین پورسینا رشت

برگزاری نشست هماهنگی احداث بیمارستان جایگزین پورسینا رشت

نشست هماهنگی احداث بیمارستان جایگزین پورسینا رشت با حضور عضو کمیسیون بودجه مجلس، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان و همچنین نماینده قرارگاه خاتم‌الانبیا سپاه برگزار شد.

نشستی به‌منظور بررسی آخرین وضعیت طرح‌های عمرانی سلامت‌محور گیلان ازجمله احداث بیمارستان جایگزین پورسینا با حضور دکتر حیدرعلی بالو – سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان، مهندس جبار کوچکی نژاد – نماینده مردم رشت و خمام و عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، نمایندگان قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا سپاه، تعدادی از معاونین و مدیران ستادی دانشگاه در سالن اجلاس حوزه ریاست برگزار شد.
در این نشست در خصوص تأمین منابع مالی کافی جهت فعال نگه‌داشتن و تسریع در اجرای پروژه‌ها از محل‌های مختلف بحث و تبادل‌نظر شد.
دکتر حیدرعلی بالو – سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان در این نشست با اشاره به نیاز مبرم رشت به افزایش تخت‌های درمانی، اظهار کرد: احیا و تقویت فضای فیزیکی موجود و ادامه پیگیری‌ها برای احداث بیمارستان‌های جایگزین همچون پورسینا در دستور کار دانشگاه علوم پزشکی گیلان است.
وی با اشاره به اینکه بخش قابل‌توجهی از اعتبارات برای اتمام فاز اول احداث بیمارستان جایگزین پورسینا تخصیص‌یافته، افزود: بیمارستان جایگزین پورسینا داخل شهر قرارگرفته و مردم انتظار دارند در کوتاه‌ترین زمان به اتمام برسد.
جبار کوچکی نژاد، نماینده مردم رشت و خمام و عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست با اشاره به حائز اهمیت بودن طرح‌های عمرانی نظام سلامت گیلان، اظهار کرد: به سبب مطالبه عمیق مردم در بخش بهداشت و درمان، روزانه طرح‌های عمرانی و فنی دانشگاه علوم پزشکی گیلان را پیگیری می‌کنم.
وی با اشاره به تأمین منابع اعتباری جهت تسریع در اجرای طرح‌های عمرانی بخش درمان رشت، افزود: منابع مالی از محل سفر رئیس‌جمهوری، وزارت راه و شهرسازی و همچنین سایر ردیف‌ها به طرح‌های عمرانی حوزه سلامت ازجمله بیمارستان جایگزین پورسینا و بیمارستان 400 تخت خوابی پرفسور سمیعی اختصاص‌یافته است.
عضو مجمع نمایندگان گیلان در خانه ملت با اشاره به عظیم بودن طرح عمرانی احداث بیمارستان جایگزین پورسینا، خاطرنشان کرد: آنچه ما بیش‌ازپیش برای تأمین اعتبار آن پیگیری می‌کنیم جذب منابع مالی برای احداث بیمارستان جایگزین پورسینا از سازمان برنامه‌وبودجه است و در احداث سریع این طرح بزرگ بسیار مصممیم.
به گزارش وبدا، دانشگاه علوم پزشکی گیلان دو ابرپروژه عمرانی مشترک احداث بیمارستان جایگزین پورسینا و همچنین تکمیل دانشکده پزشکی در سایت دانشگاهی لاکان را در دست اقدام دارد.

برچسب ها : پورسینا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *