خط قرمز خبر - پایگاه خبری خط قرمز

برگزاری نخستین انتخابات مجمع سازمانهای مردم نهاد کشور به میزبانی گیلان


معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان گیلان خبر داد: نخستین انتخابات مجمع سازمانهای مردم نهاد کشور به میزبانی گیلان برگزار می شود.


هاشم اسماعیلی معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان در خصوص  دوره ی توانمندسازی کارآفرینی و مهارت های کسب و کار که به میزبانی گیلان برگزار می شود در گفتگو با برنا  گفت :  دوره ی توانمند سازی کارآفرینی و مهارت های کسب و کار ویژه ی معاونین امور جوانان ادارات کل ورزش و جوانان کشور به میزبانی گیلان از تاریخ 15 لغایت 18 مهرماه جاری در گیلان برگزار می شود.

وی افزود : اداره کل ورزش و جوانان به عنوان دبیرخانه ی کارآفرینی جوانان کشور دوره هایی را با سازمان های مردم نهاد فعال در حوزه ی کارآفرینی و جوانان کارآفرین برگزار کرد و در این مباحث یکی از دغدغه های مقوله ی کار آفرینی این بود که برخی معضلات در این خصوص وجود داشت و ما بر آن شدیم که معاونت های جوانان را که محل مراجعه جوانان برای کسب اطلاع از مقوله های کارآفرینی است را با ادبیات کسب و کار و کارآفرینی آشنا شوند و معاونت های جوانان به عنوان راهنما این بخش را هدایت کنند.

اسماعیلی در زمینه ی این دوره خاطر نشان کرد : دوره توانمند سازی کارآفرینی و مهارت های کسب و کار شامل 6 کارگاه آموزشی و دو پنل تخصصی است که مربوط به اداره کل مشارکت های اجتماعی با حضور مدیر کل محترم مشارکت های اجتماعی وزارت ورزش و جوانان و مدیر  دفتر نظارت بر امور جوانان می باشد و انجام آن برنامه ریزی شده است.

وی افزود :همچنین استان گیلان به عنوان میزبان نخستین مجمع استانی و انتخابات  سازمانهای مردم نهاد حوزه جوانان انتخاب شده است که با حضور معاون محترم امور جوانان وزارت ورزش و جوانان ، جناب آقای مهندس تندگویان افنتاحیه ی انتخابات این مجمع در استان برگزار می شود .

اسماعیلی یادآور شد : در سال گذشته در استان کرمان  اولین مجمع عمومی سازمانهای مردم نهاد حوزه جوانان مصوب شد و اولین هیات رییسه انتخاب گردید و برای این دوره از انتخابات برنامه ریزی شد و اساسنامه ی آن تدوین گردید که سازمانهای مردم نهاد در انتخابات شرکت می کنند و با توجه به حجم تعداد سمن های حوزه ی جوانان گیلان که 72 سمن است ، ترکیب مجمع شامل 9 نفر اصلی و 4 نفر علی البدل مشود و دو سال به عنوان مجمع سمن های مردم نهاد گیلان انتخاب می شوند.

اسماعیلی در خصوص برنامه های معاون امور جوانان وزارت ورزش در گیلان گفت : نشست با معاونین جوانان استانها ،بازدید از منطقه ی آزاد انزلی و فرصت های کارآفرینی و اشتغال در منطقه ، شرکت در افتتاحیه انتخابات در سالن خانه جوان  ، نشست صمیمی جناب آقای مهندس تندگویان با سازمانهای مردم نهاد و جوانان و جلسه ی ستاد ساماندهی به ریاست استاندار گیلان و با حضور مدیران کل و اعضای ستاد در استانداری گیلان از اهم برنامه های ایشان خواهد بود .

وی در پایان گفت : همچنین افتتاحیه ی یک مرکز ازدواج ، بازدید از طرحهای کارآفرینی و اشتغالزا که از تسهیلات پرداختی توسط وزارت ورزش و جوانان و صندوق کارآفرینی  ایجاد شده اند از دیگر برنامه های حضور معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در گیلان خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *