خط قرمز خبر - پایگاه خبری خط قرمز

برگزاری مرحله استانی مسابقات تفسیر قرآن در 11 شهر گیلان

رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه گیلان اعلام کرد: مرحله استانی مسابقات تفسیر عمومی قرآن کریم با رعایت پروتکل های بهداشتی در 11 شهرستان گیلان برگزار می‌شود.
محمد مهدی قربانیان اعلام کرد: مرحله استانی مسابقات تفسیر عمومی قرآن کریم، 24 مرداد ماه جاری با رعایت پروتکل های بهداشتی در 11 شهرستان گیلان برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه در این دوره از مسابقات 58 نفر از فعالان قرآنی در حوزه تفسیر به رقابت با یکدیگر می پردازند، گفت: بیشترین میزان شرکت کننده در این دوره مربوط به شهرستان آستانه اشرفیه است.
وی در خصوص منابع این دوره از مسابقات تفسیر قرآن کریم گفت: سوالات این مرحله از تفسیر سوره مبارکه مریم و از تفسیر شریف نمونه و یا صفوه التفاسیر ویژه اهل سنت طرح خواهد شد.
وی افزود: در مرحله کشوری، سؤالات از تفسیر سوره‌های مباره مریم و طاها از تفسیر نمونه یا صفوه التفاسیر ویژه اهل سنت است.
قربانیان یادآور شد: مرحله استانی به صورت حضوری و با آزمون کتبی (تستی و تشریحی) توسط اداره کل اوقاف با مسئولیت مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان گیلان و دبیری رئیس اداره امور قرآنی، 24 مرداد جاری برگزار می‌شود.
وی تاکید کرد: ملاک شرکت در برگزاری مسابقه افرادی هستند که در سایت رسمی مسابقات قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران( my.oghaf.ir) ثبت نام و لیست آنها از طریق مرکز امور قرآنی به استان ارسال گردیده است.
رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه گیلان با اشاره به مکان‌های برگزاری مسابقات تفسیر عمومی قرآن کریم گفت: در شهرستان آستارا حرم امام زادگان قاسم و ابراهیم، در آستانه اشرفیه، حرم آقا سید محمد آخوندمزار و در بندرانزلی بقعه بی بی حوریه محل برگزار مسابقات است.
وی با بیان اینکه در تالش، اداره اوقاف تالش، در رشت دارالقرآن پورباقی و در رودبار اداره اوقاف رودبار محل برگزاری مسابقات تعیین شده‌اند، گفت: در رودسر، دارالقرآن طالبزاده و در فومن و شفت اداره اوقاف فومن و در صومعه سرا اداره اوقاف صومعه سرا محل برگزاری مسابقات هستند.
قربانیان اظهار داشت: شرکت کنندگان مسابقات تفسیر قران کریم در شهرستان های لنگرود و لاهیجان در بقعه امیر شهید لاهیجان و در ماسال در اداره اوقاف ماسال به رقابت به یکدیگر می پردازند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *