کد خبر: 12932
تاریخ انتشار: 12/اسفند/1397 - ساعت : 17:12

برپایی نخستین نمایشگاه گل و گیاه شرق گیلان در لاهیجان

برپایی نخستین نمایشگاه گل و گیاه شرق گیلان در لاهیجان

نخستیین نمایشگاه گل و گیاه شرق گیلان با حضور مدیران شهری لاهیجان در این شهر افتتاح و در معرض دید همگان قرار گرفت.


به گزارش خط قرمز ،الناز قانع مدیر فضای سبز شهرداری لاهیجان در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: این نمایشگاه با 26غرفه گل و گیاه از روز شنبه آغاز به کار کردهو غرفه ها از سوی شهرداری لاهیجان بصورت رایگان در اختیار مردم و برگزار کنندگان این نمایشگاه قرار داده شده است و آنها موظفند گل های خود را 25تا 30درصد ارزانتر از قیمت گل های مغازه های سطح شهر ارایه و به فروش برسانند.
وی افزود: در این نمایشگاه تولید کنندگان گل های داخلی و تولیدکنندگان فضای سبز خانگی که به پرورش گل و گیاه اشتغال دارند و تولید کنندگان گل های صنعتی مشارکت دارند و ادارات مختلفی هم اعلام آمادگی کرده اند که در این نمایشگاه حضور می یابند.
وی اظهارداشت: افراد کم توان از اداره بهزیستی ،مددجویان کمیته امداد ، زندانیان زندان لاهیجان و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی لاهیجان از این فضا که بصورت رایگان در اختیار آنان قرار داده شده است استفاده کرده و گل هایی تولیدی خود را عرضه کرده اند.
وی تصریح کرد: تاکنون هیچ نمایشگاه گل و گیاه در شرق گیلان برگزار نشده بود و این نوع نمایشگاه ها فقط در رشت مرکز استان دایر می شد و امیدواریم که نمایشگاه خوبی برای شهروندان شرق گیلان باشد.
مدیرفضای سبز شهرداری لاهیجان با اشاره به اینکه این نمایشگاه از یازدهم تا هفدهم اسفند در لاهیجان ادامه دارد، گفت: از شهرهای استان گیلان ، مازندران و تهران نظیر شهرهای چابکسر ، رودسر ،تهران ، رامسر، رشت در این نمایشگاه شرکت دارند.
یکی از غرفه های این نمایشگاه به تجهیزات آتش نشانی اختصاص دارد که در آن انواع دستگاهها و تجهیزات امدادی آتش نشانی شامل دستگاه انگشتربر، ست الکترونیکی ، امداد و نجات جاده ای ، انواع خاموش کننده های دستی ، کوله پشتی ،لوله های نواری ،دستگاه اکسیژن ، جلیقه و حلقه نجات و موتور پیشرو مخصوص آتش نشانی برای آشنایی بازدیدکنندگان به نمایش گذاشته شده است.
در این غرفه سازمان آتش نشانی شهرداری لاهیجان انواع توصیه های ایمنی و وسایل آتش نشانی برای آموزش و آشنایی مردم و دانش آموزان توسط کارشناسان ارایه می شود.
در آستانه برگزاری مراسم چهارشنبه سوری ضمن چاپ و توزیع انواع پوستر، در مورد چگونگی برگزاری چهارشنبه سوری بی خطر و نحوه برگزاری چهارشنبه سوری درگذشته و امحا آتش در هنگام برافروختن در این غرفه از سوی کارشناسان آتش نشانی به دانش آموزان و بازدیدکنندگان آموزش داده می شود.
این نمایشگاه که شامل انواع گل های زینتی و آپارتمانی است روز یکشنبه توسط شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر لاهیجان افتتاح و در معرض دیدعلاقه مندان به گل و گیاه قرار گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *