کد خبر: 5419
تاریخ انتشار: 30/آبان/1397 - ساعت : 16:13

برنامه سفیران سلامت با مشارکت 15 درصد دانش آموزان مدارس استان اجرا می شود

برنامه سفیران سلامت با مشارکت 15 درصد دانش آموزان مدارس استان اجرا می شود


به گزارش خط قرمز مهدی حاجتی درگردهمایی مراقبان سلامت استان که در انزلی برگزار شد، گفت: در سال تحصیلی گذشته 600 میلیون تومان در حوزه بهداشت مدارس هزینه شده است و در سال تحصیلی جاری تاکنون2700  بسته بهداشتی به ارزش40 میلیون تومان در مدارس شبانه روزی، 750 جلد کتاب کار و250 دستگاه فشار سنج ویژه مربیان سلامت در بین مدارس استان توزیع شده است.

وی با اشاره به اهمیت نقش تغذیه در سلامت دانش آموزان، خاطرنشان کرد: باید الگوهای غلط تغذیه را از زندگی حذف کنیم و در این میان نقش معلمان و مراقبان سلامت در فرهنگ سازی درست، تعیین کننده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان افزود: تغذیه درست و تحرک ضامن سلامتی دانش آموزان است و تغییر سبک زندگی در جامعه برای ارتقای سلامت ضروری است.

حاجتی با اشاره به اهمیت پیشگیری در نظام سلامت کشور گفت: کشف به موقع بیماری ها و ارجاع به موقع آنها به مراکز پزشکی می تواند علاوه بر درمان قطعی از صرف هزینه های بالا جلوگیری کند.

وی گفت: با توجه به شیوع برخی بیماری های غیر واگیر نظیر بیماری دیابت ، استفاده از قابلیت های درمانگاه فرهنگیان و همچنین دانشگاه علوم پزشکی را در کنترل بیماری ها خواستار شد.

غلامعلی جعفرزاده نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی در این مراسم گفت: از مجموع 48 هزار میلیارد تومان اعتبار از محل صرفه جویی یارانه ها ، دولت در سال 96 ، مبلغ 4 هزار و 800 میلیارد تومان به حوزه سلامت اختصاص داده است که امیدواریم علاوه بر بودجه های درمانی ، بیشتر به پیشگیری از  بیماری ها اهتمام شود.

وی با اشاره به شیوع برخی از بیماری ها نظیر: دیابت، چاقی  و بیماری های روحی و روانی گفت: ضروری است فعالیت های آموزش و پرورش در زمینه بهداشت دانش آموزان برای عموم تبیین شود.

نماینده مردم رشت در پایان سخنانش از خانواده ها خواست تا با مدیریت درست، فرزندانشان را در داشتن زندگی سالم و با نشاط یاری دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *