کد خبر: 12210
تاریخ انتشار: 30/بهمن/1397 - ساعت : 15:39
گروه : اخبار

بررسی امور بیمه ای پرسنل مهد کودکهای استان گیلان در نشست مشترکی فیمابین معاونین بهزیستی و تامین اجتماعی گیلان صورت گرفت

بررسی امور بیمه ای پرسنل مهد کودکهای استان گیلان در نشست مشترکی فیمابین معاونین بهزیستی و تامین اجتماعی گیلان صورت گرفت

با هدف رسیدگی به وضعیت بیمه ای شاغلین مهدکودکها نشست مشترکی با حضور معاونین تامین اجتماعی و بهزیستی برگزار شد 
به گزارش خط قرمز – در این نشست که با حضور ایرج کوچکی نژاد معاون بیمه ای تامین اجتماعی گیلان ، خانم اکبری معاون اجتماعی بهزیستی استان و جمعی از کارشناسان دو حوزه برگزار شد راهکارهای مختلف بمنظور تحت پوشش قرارگرفتن پرسنل شاغل در مهدکودکها مورد بررسی قرار گرفت .

خانم اکبری معاون اجتماعی بهزیستی گیلان در این نشست با بیان اینکه در حال حاضر بیش از ٥٠٠ مهدکودک دارای مجوز از بهریستی در سطح استان فعالیت دارند اظهار داشت : بیش از ٢٠٠٠ نفر نیروی انسانی دراین مهدها فعال میباشند که بمنظور صیانت و ضرورت برخورداری از خدمات و پوششهای بیمه ای نیازمند مساعدتهای ویژه میباشند .

ایرج کوچکی نژاد نیز دراین دیدار با تبیین و تشریح قوانین کار و تامین اجتماعی و الزامات انجام تکالیف قانونی از سوی کارفرمایان ، لحاظ بار حقوقی اقدامات بمنظور حفظ و رعایت قوانین جاری و اتخاذ مکانیزمهای متداول از قبیل سیستم حضور و غیاب و ثبت پرداختهای حقوقی پرسنل را از ابزارهای شناسایی در بازرسی های کارگاهی از مهدکودکها برشمرده و اظهار داشت : کارکردهای موقت ، نیمه وقت و… در مهدکودکها مانع انجام بیمه نبوده و براساس قانون ، برای هر فرد به ازای تعداد روزهای فعالیت خود در مجموعه های کارفرمایی باید کارکرد و لیست بیمه ارسال شود .

در این نشست علاوه بر اعلام آمادگی برای انجام امور مشاوره ای در زمینه های بیمه ای بر تقویت تعاملات دوسویه تاکید شد . خط قرمز خبر 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *