- پایگاه خبری خط قرمز - https://khateghermez24.ir -

با حضور فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران؛بهره برداری طرح توسعه و بهسازی اورژانس بیمارستان امام حسن مجتبی(ع) فومن


صبح امروز با حضور ارسلان زارع استاندار گیلان ، امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران و فرمانده دانشکده هوا نیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران، اورژانس بیمارستان امام حسن مجتبی(ع) شهرستان فومن به همت نزاجا و با هزینه پنج میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان به بهره‌برداری رسید. در طرح توسعه و بهسازی اورژانس بیمارستان امام حسن مجتبی(ع) فومن، ظرفیت تعداد تخت‌های این بخش از ۹ به ۱۸ عدد، وسعت آن از ۴۸۰ به ۶۳۰ مترمربع و اتاق عمل سرپایی از یک به دو افزایش پیدا کرده است.


ارتقای زیرساخت‌های حوزه سلامت رویکرد جدید نزاجا

امیر کیومرث حیدری-فرمانده نیروی زمینی ارتش نیز در حاشیه بهره‌برداری از بخش اورژانس بیمارستان فومن، اظهار کرد: نیروی زمینی ارتش تلاش می‌کند تا زیرساخت‌های حوزه سلامت را ارتقا ببخشد و بهسازی مرکز سلامت شهر ماکلوان نیز ازاین‌دست سیاست‌ها بوده است.

وی با بیان اینکه ارتش در خدمت مردم است و همیشه در کنارشان خواهد ماند، افزود: قرار شده نیازمندی‌های حوزه سلامت و سایر بخش‌های شهرستان فومن به ارتش اعلام شود و ما نیز در حد توان در خدمت مردم و کادر سلامت باشیم.

فرمانده نزاجا از اهتمام ویژه ارتش در جهت رفع محرومیت‌ها از چهره کشور به‌ویژه در بخش سلامت خبر داد و گفت: در حال حاضر MRI، CT اسکن و محلی برای نصب این دستگاه‌ها ازجمله نیازمندی‌های شهرستان فومن هست و این نیازمندی‌ها در آینده نزدیک در اختیار حوزه سلامت فومن قرار خواهد گرفت.

دکتر ارسلان سالاری- رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در حاشیه افتتاح بخش اورژانس بیمارستان فومن در جمع خبرنگاران اظهار کرد: استان گیلان با لحاظ توسعه زیرساخت‌های بهداشت و درمان از متوسط کشوری بسیار عقب‌مانده و علیرغم تلاش‌های صورت گرفته همچنان با متوسط نُرم کشوری فاصله دارد.

دبیر ستاد مدیریت کرونا استان گیلان مساعدت‌های سازمان برنامه‌وبودجه و وزارت بهداشت بخش قابل‌توجه بوده، افزود: همچنان جبران کمبودها حضور همه دستگاه‌ها و نهادها ازجمله ارتش را می‌طلبد.

وی با اشاره به کمبود زیرساخت‌های درمان در دو شهرستان شفت و فومن، گفت: زیرساخت‌های حوزه سلامت شهرستان‌های فومن و شفت به‌ویژه در بخش درمان بسیار عقب‌تر از متوسط آن در استان است و باید همه در این زمینه کمک کنند تا مردم رنج کمتری را حس کنند.

استاندار گیلان در حاشیه این مراسم با اشاره به آسیب‌های وارد شده به کشور به‌دلیل شیوع ویروس کرونا اظهار داشت: این ویروس سلامتی همه مردم را به‌خطر انداخت و کشور ما نیز به‌تبع آن دچار خساراتی شد.

ارسلان زارع حضور موثر نیروی زمینی ارتش برای رفع مشکلات ناشی از کرونا در گیلان را یادآور شد و بیان کرد: یکی از عواملی که منجر شد آسیب‌های کرونا در کشور حداقلی باشد وحدت میان تمام ارکان نظام به‌ویژه نیروهای مسلح بود که با اقداماتی نظیر گندزدایی و غربالگری افراد میزان خسارات را کاهش دادند.

وی با اشاره به اینکه نیروی زمینی ارتش برای کاهش آثار مخرب ناشی از شیوع کرونا در استان گیلان اقدامات بسیار مفیدی را انجام داده است که مردم این خدمات ارزنده را می‌بینند و سپاسگزار آنها نیز هستند تصریح کرد: افتتاح بخش اورژانس بیمارستان فومن گوشه‌ای از این خدمات شایسته است.

استاندار گیلان با بیان اینکه خدمات نیروهای مسلح به‌ویژه ارتش در استان گیلان علاوه بر ارزش مادی ارزش معنوی بسیار زیادی دارد خاطرنشان کرد: مسئولان جمهوری اسلامی همواره دغدغه خدمت‌رسانی به مردم دارند و کمک‌های خیرخواهانه نزاجا نیز از چشم مردم استان پنهان نخواهد ماند.

در این مراسم سرهنگ خلبان ولی رحمانی فرمانده دانشکده هوا نیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز در خصوص شرایط موجود این دانشکده به ایراد سخنرانی پرداخت .