کد خبر: 14048
تاریخ انتشار: 28/اسفند/1397 - ساعت : 02:14

باید مطالبات کارگران شرکتی تا قبل از پایان سال 97 پرداخت شود

باید مطالبات کارگران شرکتی تا قبل از پایان سال 97 پرداخت شود

در آخرین جلسه اعضای شورای شهر رشت، حاضرین پرداخت مطالبات کارگران شرکتی قبل از پایان سال تأکید کردند.


به گزارش خط قرمز  رئیس شورای اسلامی شهر رشت امشب در ابتدای هشتاد و ششمین جلسه این شورا در ساختمان شورای رشت در خیابان سعدی با اشاره به اینکه مدیریت شهری فراز و نشیب فراوانی را در سال ۹۷ پشت سر گذاشت اظهار کرد: امیدوارم با ورود شهردار منتخب نقایصی که در حوزه مدیریت شهری وجود دارد که یقیناً بخشی از این ایرادات نیز بر اعضای شورای شهر وارد است برطرف شده و با همدلی و پشتکار بیشتر از فرصت خدمتی که مردم در اختیار اعضای شورا قرار داده‌اند بهترین بهره را نصیب شهر و شهروندان کنیم.

سید امیرحسین علوی با انتقاد از نحوه برخی تقسیم‌بندی‌ها در بودجه شهری افزود: سرپرست شهرداری رشت باید به‌گونه‌ای عمل کند که حق‌وحقوق پرسنل بالأخص نیروهای حجمی پیش از اتمام سال به‌طور کامل پرداخت شود.

وی به چهارشنبه آخر سال اشاره کرد و گفت: در این زمینه برنامه‌ریزی‌های لازم انجام‌شده و امیدوارم با همراهی شهروندان چهارشنبه آخر سال بی‌خطری در پیش رو داشته باشیم.

 

انعقاد 400 میلیارد ریال قرارداد در حوزه‌های مشارکتی


عضو شورای اسلامی شهر رشت نیز در این جلسه با اشاره به اینکه به‌طورجدی شرمنده مجموعه همکاران شهرداری رشت نشده‌ایم اظهار کرد: بخش عمده‌ای از پرداخت‌های پایان سال به بخش اداری و کارگری شهرداری رشت انجام‌شده و طبق بررسی‌های انجام‌شده مابقی پرداختی‌ها نیز تا پیش از پایان سال انجام می‌شود.

رضا رسولی با قدردانی از عملکرد سرپرست شهرداری رشت افزود: شاید شخصاً گلایه‌های از بهارمست داشته باشم اما معتقدم طی هشت الی ۹ ماه اخیر با آرامش فضای شهرداری رشت را مدیریت کرده و طی چند ماه اخیر نزدیک به چهارصد میلیارد ریال قرارداد در حوزه‌های مشارکتی منعقدشده است.

وی با تأکید بر اینکه باید تمام تلاشمان بر این باشد که با جذب منابع بیرونی به سرمایه برسیم گفت: طی هشت الی ۹ ماه اخیر یک هزار و ۴۲۸ میلیارد ریال پروژه عمرانی در سطح رشت انجام‌شده است.

رسولی با بیان اینکه پیشنهادی برای رفع مشکل شهروندانی که طی این مدت به‌صورت نقدی نسبت به پرداخت عوارض خود اقدام کرده‌اند اما شهرداری تاکنون به هر دلیلی پروانه ساخت به آنان ارائه نکرده است خاطرنشان کرد: این مبحث را به‌صورت یک طرح دوفوریتی به اعضای شورا تقدیم می‌کنم.

 

آغاز فعالیت شورای پنجم رشت با بدهی ۷۳۰ میلیارد تومانی از شورای چهارم


عضو دیگر شورای رشت نیز در جلسه امشب شورا با عذرخواهی از شهروندان اظهار کرد: شهروندان انتظارات فراوانی مبنی بر آبادی و عمران رشت از اعضای شورا داشتند تا تحولی در شهر ایجاد کنند اما به هر دلیلی این انتظارات تحقق پیدا نکرد.

احمد رمضانپور با بیان اینکه شورای پنجم رشت فعالیت خود را با بدهی ۷۳۰ میلیارد تومانی باقی‌مانده از گذشته آغاز کرد افزود: اعضای شورای پنجم رشت در شرایطی فعالیت خود را آغاز کردند که سرمایه‌گذاران تمایلی به مشارکت در این شهر نداشته و مدیریت شهری دچار تزلزل بوده و عدم ثبات مدیریت شهری  مشکلات را افزایش می‌داد.

وی با تأکید بر اینکه در دوران فعالیت مسعود نصرتی اقدامات خوبی انجام شد گفت: تراموا ازجمله دستاوردهای حضور نصرتی در رشت بوده و انتظار داریم در شرایطی که شورا چند مرحله نسبت به انتخاب شهردار رشت اقدام کرده و در سیزدهم اسفند نیز مدارک حسین علیقلی زاده شهردار منتخب جدید به وزارت کشور ارسال‌شده به‌زودی این مهم تسریع پیداکرده و شاهد رفع مشکلات باشیم.

محمدحسن علیپور عضو شورای رشت نیز با اشاره به اینکه مشکلات حوزه کارگری شهرداری رشت باید برطرف شود اظهار کرد: برای کارگران شهرداری رشت کارت ۲۵۰ هزارتومانی در نظر گرفته‌شده بود که 50 هزار تومان آن را از بالا کم کرده و درنهایت 200 هزار تومان به کارگران زحمتکش پرداخت شد.

فرهام زاهد عضو دیگر شورای رشت نیز با عذرخواهی بابت عملکردش طی مدت‌زمان حضور در شورای شهر اظهار کرد: تا پایان سال باید پیگیر پرداخت قطعی مطالبات کارگران شرکتی شهرداری رشت باشیم تا مشکلی از این بابت برای آنان ایجاد نشود.

در این جلسه لوایح ارسالی از شهرداری رشت به‌منظور بررسی به‌صورت تک فوریتی به کمیسیون‌های تخصصی شورای رشت ارسال شد.

برچسب ها : شورای شهر رشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *