کد خبر: 3265
تاریخ انتشار: 30/مهر/1397 - ساعت : 21:26

بازهم ؛ شهردار رشت انتخاب نشد

بازهم ؛ شهردار رشت انتخاب نشد

 

پس از کش و قوص های انتخاب شهردار که اعضاء شورای شهر رشت در آخرین بررسی و رای زنی های خود اعلام کردند که 30 مهر شهردار رشت را انتخاب و معرفی می کنند اما باز هم درشصتمین جلسه شورای شهر رشت ، اعضاء شورای شهر رشت از انتخاب شهردار باز ماندند .

 

این جلسه که با حدود یک ساعت و چهل و پنج دقیقه تاخیر به ریاست امیرحسین علوی آغاز شد انتخاب شهردار و سرپرست شهرداری رشت در دستور کار قرار گرفت.
در ابتدای جلسه امیر حسین علوی رییس شورای شهر رشت  با اشاره به مناقشات رسانه ای طی دو هفته اخیر و عدم حضور بعضی خبرنگاران در جلسه گفت: فضای شورا محدود است و باید چهارچوبها رعایت شود. وی در ادامه خواستار لغو پخش زنده اینستاگرامی تعدادی از خبرنگاران شد.
در ادامه جلسه نامه هشت عضو شورا برای بررسی برنامه های جمشید رسایی به عنوان کاندیدای شهرداری رشت به تصویب اعضای شورا رسید.

بعد از بررسی بعد دستورات و لوایح جمشید رسایی رئیس سابق جهاد دانشگاهی گیلان و مدیر منطقه ویژه اقتصادی لاهیجان برنامه های خود را ارائه داد.

وی ایجاد شفافیت در نظام تصمیم گیری و کاهش شکایتهای حقوقی را از جمله برنامه های ساختار اداری خود دانست و گفت: در مسکن و شهرسازی قزوین توانستیم این کاهش شکایتهای حقوقی را به نحو شایسته ای به سرانجام برسانیم.
رسایی در ادامه گفت: ما ظرفیتهای خوبی برای استفاده از نمایندگان استان گیلان و شخصیتهای ملی گیلان داریم که استفاده نشده است.
به گزارش خط قرمز ، رسایی در ادامه، ایجاد پارکهای حاشیه ای، ایجاد پارکهای محله ای، منطقه ای و فرامنطقه ای را از جمله برنامه های خود ذکر کرد.
رسایی در جمع بندی سخنان خود گفت:اگر اعضای شورا آینده خود را نسازند بحران ها و عوامل موثر تهدید آینده رشت را می سازند. ما باید وضعیت رشت را بسازند. در بحث انتخاب شهردار باید در حد امکان مشارکت مردم را ایجاد کنیم. امیدوارم روند کار در شهرداری به گونه ای پیش برود که در پایان دوره فعلی شورا نگاه همه این باشد که کار در شهرداری لذت بخش و فرصتی برای خدمت به مردم باشد.
وی همچنین گفت: من در تمام جایگاه هایی که بودم به همه همکاران گفتم کت فعالیت سیاسی خودتان را در بیاورید. شهرداری جای سیاسی کاری نیست و باید محل خدمت رسانی باشد.

رسایی در پاسخ به نحوه انتصابات نیزگفت: این آمادگی را دارم که به هر تعداد که اعضای شورا نیرویی معرفی می کنند از آن ها در صورت توانمندی استفاده کنم. من در آزاد راه قزوین رشت به یک نیروی قابل اعتماد نیاز داشتم که در نهایت یک نفر از جامعه اسلامی مهنوسین انتخاب کردم که یکی از بهترین همکاری ها با وی را داشتم.

بعد از خروج رسایی انتخاب سرپرست شهرداری رشت برگزار شد و بهارمست با ده رای دوباره به عنوان سرپرست شهرداری انتخاب شد.

بعد از انتخاب سرپرست شهرداری بهراد ذاکری خواستار ده دقیقه تنفس برای گفت و گو با اعضای شورا شد.

بعد از اعلام تنفس رضا رسول، بهراد ذاکری و فاطمه شیرزاد از ساختمان شورای شهر رشت خارج شدند و با توجه به غیبت محمد حسن عاقل منش جلسه از حد نصاب خارج شد و بار دیگر شهر رشت معطل انتخاب شهردار گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *