خط قرمز خبر - پایگاه خبری خط قرمز

ایجاد 1384 شغل جدید از محل تسهیلات فراگیر در گیلان


مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان از معرفی 462 طرح اشتغال فراگیر با اعتبار 251 میلیارد تومان به بانک ها خبر داد و گفت: برای یک هزار و 384 نفر اشتغال جدید ایجاد می شود.


عباس علیزاده در جلسه شورای هماهنگی بانک های استان که در سالن شهید انصاری استانداری گیلان برگزار شد، با اشاره به سهم پنج هزار و 875 میلیارد ریالی استان در تسهیلات اشتغال فراگیر، اظهار کرد: تاکنون یک هزار و 118 میلیارد ریال معادل 19 درصد از طریق بانک های عامل استان جذب شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان از معرفی 462 طرح اشتغال فراگیر با اعتبار 251 میلیارد تومان به بانک ها خبر داد و تصریح کرد: حدود 114 میلیارد تومان در بانک ها مصوب و 111 میلیارد تومان پرداخت شده است که در نهایت برای یک هزار و 384 نفر اشتغال جدید ایجاد می شود.

مریم بخشی، مدیرکل ورزش و جوانان گیلان نیز، با بیان اینکه 95 درصد افراد در سال گذشته موفق به دریافت تسهیلات ازدواج شدند، خاطرنشان کرد: وضعیت پرداخت گیلان با میانگین کشوری برابر است.

وی از تحقق 64.4 درصدی پرداخت تسهیلات ازدواج تا پایان مردادماه امسال خبر داد و متذکر شد: میزان پرداخت نسبت به سال گذشته کاهش داشته است، اما هفت درصد از میانگین کشوری بالاتر هستیم.

رضا اسلامی، مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان نیز در ادامه، استان گیلان را جزو پنج استان حادثه خیز کشور دانست و یادآور شد: به منظور جلوگیری از روند مهاجرت از روستاها به شهرها باید به مدیریت بحران و پرداخت خسارات بپردازیم.

وی کشورهای دارای 70 درصد جمعیت شهرنشین را بحران زده دانست و گفت: غالب کشاورزان ما خرده مالک هستند و درآمد کم حاصل از کشاورزی موجب مهاجرت آنان به شهر و حاشیه نشینی شده که در نهایت نرخ بیکاری را افزایش می دهد.

مدیرکل مدیریت بحران گیلان با اشاره به اختصاص دو هزار میلیارد تومان از محل اعتبارات دولتی برای جبران خسارات کشاورزان، عنوان کرد: حدود 43 میلیارد تومان به گیلان اختصاص دارد لذا بانک کشاورزی به عنوان بانک مادرتخصصی باید تسهیلات رونق تولید را به سمت کشاورزی سوق دهد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *