کد خبر: 33823
تاریخ انتشار: 15/اردیبهشت/1399 - ساعت : 21:49

ایجاد ۲۰۰ واحد تولیدی و کارگاهی در شهر صنعتی شماره ۳ منطقه آزاد انزلی

ایجاد ۲۰۰ واحد تولیدی و کارگاهی در شهر صنعتی شماره ۳ منطقه آزاد انزلی


رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری – صنعتی انزلی به آغاز عملیات اجرایی شهر صنعتی شماره سه منطقه آزاد انزلی از بهار سال جاری اشاره کرد و گفت: ۲۰۰ واحد تولیدی و کارگاهی در شهر صنعتی شماره سه منطقه آزاد انزلی ایجاد می شود.


محمدولی روزبهان، امروز در دیدار با نماینده ولی فقیه در گیلان به وجود هفت منطقه آزاد در کشور اشاره کرد و گفت: منطقه آزاد انزلی به دلیل اتصال به دریای خزر و همجواری با کشورهای این دریا، مهم ترین منطقه آزاد در کشور محسوب می شود.

وی منطقه آزاد انزلی را در مسیر کریدور نوستراک و راه ابریشم دانست و افزود: خدای متعال، ایران و گیلان را در مقر ارتباطی جهان قرار داده است.

وی با بیان اینکه نزدیکی به قطب جمعیتی کشور اهمیت منطقه آزاد انزلی را بالا برده است، تصریح کرد: امر مذکور فضای سرمایه گذاری در منطقه آزاد انزلی را فراهم کرده و با توجه به زیرساخت های خوب ایجاد شده در سال های گذشته، اکنون شاهد تشکیل بزرگ ترین قطب اقتصادی شمال کشور در این منطقه هستیم.

روزبهان با اشاره به وجود دو شهر صنعتی و فعالیت ۱۷۰ کارخانه در شهرهای صنعتی منطقه آزاد انزلی، بیان کرد: تعداد ۲۳ هزار نفر در واحدهای تولیدی، صنعتی، گردشگری، آموزشی و خدماتی منطقه آزاد انزلی فعالیت می کنند.

وی، ۹ درصد اقتصاد گیلان را در منطقه آزاد انزلی ذکر کرد و افزود: حضور سالانه ۷ میلیون گردشگر در منطقه آزاد انزلی نشان دهنده ظرفیت های این منطقه است.

رئیس هیات مدیره منطقه آزاد انزلی از سرمایه گذاری ۱۳۰۰ میلیارد تومانی در بخش ریالی و ۶۱ میلیون دلاری خارجی این منطقه در سال ۹۸ خبر داد و اظهار کرد: سال گذشته، ۳۵۰ میلیون دلار صادرات کالا از منطقه آزاد انزلی داشتیم ضمن اینکه ۳۷۰ میلیون دلار واردات کالا به کشور از این منطقه انجام شده است.

روزبهان با بیان اینکه تولید پاشنه آشیل اقتصاد کشور محسوب می شود، خاطرنشان کرد: با توجه به نامگذاری جهش تولید برای سال جاری توسط مقام معظم رهبری، یکی از برنامه های ما در سال ۹۹ ایجاد شهر صنعتی شماره سه منطقه آزاد انزلی با هزینه ۱۰۰ میلیارد تومان در مساحت ۵۰ هکتار است.

وی به آغاز عملیات اجرایی شهر صنعتی شماره سه منطقه آزاد انزلی از بهار سال جاری اشاره کرد و گفت: ۲۰۰ واحد تولیدی و کارگاهی در شهر صنعتی شماره سه منطقه آزاد انزلی ایجاد می شود.

مدیرعامل منطقه آزاد انزلی، اتمام پروژه راه آهن رشت – بندر کاسپین را از برنامه های این منطقه در سال ۹۹ برشمرد و بیان کرد: امسال تقویت ظرفیت های بندری منطقه آزاد انزلی را در برنامه داریم.

روزبهان با اشاره به اینکه گردشگری، آموزش عالی و بخش درمان از موضوع های موثر در منطقه آزاد انزلی محسوب می شود و پیگیر آن هستیم، تصریح کرد: با دانشگاه های معتبر دنیا رایزنی به عمل آمده و رشته های دانشگاهی توسط دانشگاه های دنیا در منطقه آزاد انزلی راه اندازی می شود.

وی به مبارزه با ویروس کرونا توسط واحدهای موجود در منطقه آزاد انزلی اشاره کرد و یادآور شد: در مبارزه با ویروس کرونا تعداد ۸۰۰ هزار عدد ماسک و گان پزشکی در منطقه آزاد انزلی تولید شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *