کد خبر: 23160
تاریخ انتشار: 11/مرداد/1398 - ساعت : 16:37

انتقاد امام جمعه رشت از افزایش هزینه‌های تولید برنج در گیلان

انتقاد امام جمعه رشت از افزایش هزینه‌های تولید برنج در گیلان


نماینده ولی‌فقیه در گیلان گفت: امروز شاهد افزایش هزینه‌های کشاورزی در گیلان هستیم و جهادکشاورزی باید برای حل این مشکل فکری بکند.


آیت‌الله رسول فلاحتی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه رشت اظهار داشت: انسان‌ها بر اساس خلقت الهی طالب خواسته‌های بلند و کمال‌جو هستند و هر آنچه که در دنیا مانند مدارک، مدارج و کمالات در پیش روی آنها قرار بگیرد بر اساس داده‌های فطری، طالب رسیدن به آن درجات هستند.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با بیان اینکه هیچ انسانی از رسیدن به کمالات بالا فراری نیست و این خاستگاه درونی طلب می‌کند که برای انسان الگوهای بیان شود افزود: زمانی که خداوند انسان را آفرید برای انسان الگو‌هایی هم مشخص کرد و در کتب آسمانی به بیان الگوها پرداخت.

آیت‌الله فلاحتی با اشاره به اینکه امروز دنیای سلطه برای اینکه انسان‌ها را تسلیم خواسته‌های خود کند، الگوهایی را در میان مسلمانان قرار می‌دهد که موجب انحراف انسان می‌شود ابراز داشت: در اسلام اشاره شده که دو مجموعه خانواده و جامعه می‌تواند الگوی سالم برای تعالی و کمال انسان باشد.

امام جمعه رشت با بیان اینکه مجموعه خانواده جامع‌ترین الگو در ابعاد مختلف رفتاری برای تربیت فرزندان است عنوان کرد: پدر و مادر در تربیت اولاد و فرزندان خویش دارای نقش سنگین و بسیار تأثیرگذاری هستند و انسان منهای نیروی معنوی نمی‌تواند در تربیت اسلامی فرزندان موفق باشد.

رئیس ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر استان گیلان خاطرنشان کرد: امام سجاد(ع) در رابطه با تربیت اولاد در صحیفه سجادیه از خداوند متعال خواستند که خدایا مرا در تربیت و خوبی کردن به فرزندانم یاری کن.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان خاطرنشان کرد: انسان‌های صالحی امروز در جامعه هستند که دارای فرزندان مؤمنی هستند بنابراین آنهایی که اهل دیانت، معنویت، دعا و قرآن هستند در تربیت اسلامی فرزندان خویش هم موفق‌تر عمل می‌کنند.

آیت‌الله فلاحتی افزود: امام علی(ع) در نامه 31 نهج‌البلاغه در راستای وظیفه سنگین خانواده‌ها در تربیت فرزندان خطاب به فرزند خود امام حسن مجتبی(ع) فرمودند که پسرم قلب نوجوان مانند زمین کاشته نشده‌ای است که آمادگی برای پذیرش هر بذری را دارد پس من نیز در تربیت تو شتاب کردم.

امام جمعه رشت با بیان اینکه در دنیای امروز اکثر قدرت‌های سلطه تلاش می‌کنند تا با برنامه‌های مختلف انحرافی، ذهن جوانان ما را منحرف کنند افزود: امام زمان(عج‌) میفرمایند که ای بندگان خدا از خدا بترسید، تسلیم اهل بیت پیامبر(ص) باشید و امور خود را به ما واگذار کنید.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با اشاره به اینکه شیعیان هر روز که از خانه خارج می‌شوند باید در حین خروج از خانه به امام زمان(عج) توسل کرده و همواره به یاد آن حضرت باشند خاطرنشان کرد: آن حضرت تأکید کردند که امور خود را به ما واگذار کنید.

وی به سالروز شهادت امام جواد(ع) اشاره کرد و افزود: امام جواد(ع)، امام تمام بشریت هستند، ایشان به وسیله سم همسر به شهادت رسیدند و جوان‌ترین امام شیعیان بودند و با وجود اینکه در سن کم به شهادت رسیدند اما آثار ارزشمند بسیاری از آن حضرت به دست شیعیان رسیده است.

رئیس ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر استان گیلان گفت: دشمنان در آن زمان سعی کردند تا رابطه امام معصوم را با مردم جامعه کاهش داده و قطع کنند و البته مأمون همواره تظاهر به دینداری و مسلمانی می‌کرد تا مردم او را با عنوان امیرالمومنین خطاب کنند.

وی افزود: امام جواد(ع‌) در طول عمر کوتاه خویش چندین کار و اقدام ارزشمند داشتند و یکی از آن اقدامات، تربیت نسلی بود که تمامی آن افراد از مبارزان واقعی شدند همچنین کسانی را تربیت کردند که جزء مبلغان دین اسلام شدند طوری که دختر امام جواد(ع) هم یک مبلغ دین بود.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان خاطرنشان کرد: ارتباط شبکه‌ای امام جواد(ع) با دیگر مسلمانان در دنیا و ترویج و تبلیغ سبک زندگی اسلامی جزء دیگر اقدامات ارزشمند آن حضرت در دوران کوتاه عمرش بود.

آیت‌الله فلاحتی با اشاره به آغاز فصل برداشت برنج در استان گیلان افزود: امروز شاهد افزایش قیمت هزینه‌های کشاورزی هستیم بنابراین جهادکشاورزی باید سعی در کاهش هزینه‌های کشاورزی استان داشته باشد و امکانات لازم را برای کشاورزان گیلان فراهم کند.

امام جمعه رشت به اشاره به بازدید اخیر وی از صنایع کشتی‌سازی نیروی دریایی عنوان کرد: خوشبختانه جوانان ما امروز کشتی‌هایی می‌سازند که مایه شگفتی است و این جوانان امروز صفر تا صد قطعات کشتی‌ها را می‌سازند و بنده از آنان که مایه اقتدار و عزت ایران هستند تشکر می‌کنم.

وی با بیان اینکه وضعیت تالاب انزلی تأسف‌بار است افزود: متاسفانه تالابی که می‌تواند مایه افزایش درآمد و جذب توریست برای استان گیلان باشد امروز از وضعیت خوبی برخوردار نیست که امیدواریم همه مسئولان و نمایندگان مجلس برای این تالاب، فکر و اقدام اساسی و جدی کنند.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با بیان اینکه تالاب انزلی می‌تواند در راندمان اقتصادی و ایجاد شغل برای جوانان ما بسیار تاثیر‌گذار باشد تأکید کرد: البته وضعیت رودخانه‌های گوهررود و زرجوب رشت هم اصلاً خوب نیست و باید اقدام جدی برای این دو رودخانه شود.

آیت‌الله فلاحتی ضمن تبریک هفته خبرنگار به اصحاب رسانه اظهار داشت: اهالی رسانه امین مردم هستند و باید این امانت را برای خود یک افتخار بدانند و خبرهایی که به آن یقین و اطمینان دارند را به مردم برسانند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *