کد خبر: 10361
تاریخ انتشار: 5/بهمن/1397 - ساعت : 20:33

امدادرسانی به بیش از 9 هزار حادثه دیده در گیلان

امدادرسانی به بیش از 9 هزار حادثه دیده در گیلان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان گفت: امدادگران در 9 ماهه اول سالجاری به 9 هزار و 545 حادثه دیده خدمات امداد و نجات ارائه کردند.

به گزارش خط قرمز ، مهدی ولی پور گفت: 6 هزار نجاتگر در بیش از یک هزار و 314 عملیات در 9 ماهه اول سالجاری به 9 هزار و 545حادثه دیده امداد رسانی کردند.

وی افزود: از بین حادثه دیدگان بیش از یک هزار و 108 نفرتوسط آمبولانس های هلال احمر به مراکز درمانی منتقل و یک هزار و 277 نفر نیز در عملیات های مختلف نجات یافتند.

ولی پور بیان کرد: هلال احمر گیلان، پیشرفت های مطلوبی در زمینه افزایش پایگاهها و پست های امدادی در نقاط خطر آفرین و پر تردد داشته است.

مدیرعامل هلال احمر گیلان، گفت: فعال سازی مرکز امداد هوایی و استقرار دایمی بالگرد در استان، راه اندازی و ساماندهی 17 تیم واکنش سریع در سراسر استان، اصلاح و تقویت سیستم ارتباطات رادیویی و بی سیم، تقویت و تجهیز انبارهای امدادی از دیگر فعالیت های انجام شده هلال احمر استان است.

آموزش بیش از 25 هزار نفر توسط حوزه آموزش و پژوهش هلال احمر گیلان

وی اظهار کرد: بیش از 23 هزار علاقمند به دریافت آموزشهای امدادی در دوره های همگانی 8 ساعته، عمومی کمک های اولیه و مهارت های داوطلبی هلال احمر گیلان در 9 ماهه اول سالجاری شرکت کردند.

ولی پور ادامه داد: با برگزاری 54 دوره آموزشی، تخصصی برای نجاتگران و اعضای هلال احمر گیلان یک هزار و 642نفر از نجاتگران، مربیان هلال احمر در دوره های تخصصی، عمومی امداد و نجات، باز آموزی و مربیگری همچنین 633 از کارکنان و مدیران استان در دوره های آموزشی ضمن خدمت چهار گانه شرکت کردند .

عضویت بیش از 14 هزار نفر در حوزه جوانان هلال احمر گیلان

وی خاطرنشان کرد: طبق آمار سامانه ثبت نام جوانان، تاکنون 14 هزار و 172 جوان در سامانه سازمان جوانان ثبت نام کردند که 36 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

ولی پور گفت: طبق برنامه ریزی 5 ساله جمعیت هلال احمر کشور در سراسر استانها، 5 درصد از جمعیت جوان هر استان باید به عضویت هلال احمر درآمده تا ضمن دریافت آموزشهای امدادی، اجتماعی و فرهنگی در بحث های تصمیم گیری و فعالیت هلال احمر حضور یافته تا طبق برنامه فدراسیون جهانی در جهت کاهش آسیب های اجتماعی گامی موثر برداریم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان، افزود: حوزه جوانان هلال احمر استان دارای 561کانون جوانان، آزاد، دانش آموزی، دانشجویی، طلاب، روستایی و غنچه ها است که اعضای جذب شده در هر یک از کانونها ضمن دریافت آموزشهای لازم با هلال احمر همکاری می کنند .

کمک بیش از 5 میلیارد ریال با مشارکت داوطلبان استان به نیازمندان

وی گفت: حوزه داوطلبان جمعیت هلال احمر همه ساله با اجرای طرح های ملی ( همای رحمت، فرشتگان رحمت، ارمغان مهر )و طرح های استانی و پروژه های انساندوستانه در جهت کمک به حفظ محیط زیست، آموزش در حاشیه شهرها، کمک دارویی و مالی به بیماران صعب العلاج، خرید لوازم منزل برای نیازمندان، ویزیت رایگان، برپایی چادرهای سلامت در مناسبت های خاص، جمع آوری کمک برای نیازمندان، ایستگاه سلامت، اجرای طرح نیابت و کمک به سالمندان، اجرای کاروان سلامت و حضور پزشکان و پرستاران داوطلب در نقاط محروم و ویزیت رایگان نقش مهمی در کمک به قشر آسیب پذیر ایفا می کند که در 9 ماهه اول سالجاری با مشارکت 3 هزار و 261 داوطلب فعال توانست 5 میلیارد و 508 میلیون ریال به نیازمندان و بیماران کمک کند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان خاطرنشان کرد: هلال احمر استان دارای 9 هزار و 730 عضو و داوطلب در چهار گروه مهارت، حمایت، مشارکت و هدایت در حوزه داوطلبان است که به صورت داوطلبانه در یکی از گروههای مذکور با هلال احمر همکاری می کنند.

وی اضافه کرد: همچنین تاکنون در استان 136خانه هلال با کمک دهیاران و بخشداران افتتاح شد که این خانه های هلال تشکیلات کوچک شده هلال احمر در روستاها است که توسط داوطلبان اداره می شود.

ولی پور گفت: ساماندهی و آموزش داوطلبان، ارائه آموزش های عمومی به مردم با هدف ایجاد آمادگی در زمان وقوع حوادث احتمالی، مبارزه با آسیب های اجتماعی از جمله اهداف تاسیس خانه هلال به شمار می رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *