خط قرمز خبر - پایگاه خبری خط قرمز

المپیاد ورزشی پیش‌درآمد کسب میزبانی رویدادهای بین‌المللی

مدیرکل ورزش و جوانان گیلان با بیان اینکه گیلان در سال ۹۹ میزبان المپیاد فرهنگی، ورزشی دانشجویان خواهد بود، گفت: میزبانی گیلان در جام بین‌المللی فجر و المپیاد دانشجویان پیش‌درآمدی بر کسب میزبانی رویدادهای بزرگ ورزشی بین‌المللی است.
مریم بخشی با اشاره به میزبانی دانشگاه گیلان در پانزدهمین دوره المپیاد فرهنگی، ورزشی دانشجویان اظهار کرد: میزبانی از مسابقات بزرگ کشوری در سال ۹۸ و ۹۹ پیش‌درآمدی بر میزبانی گیلان از رویدادهای ورزشی بین‌المللی است.

وی با تأکید بر کسب تجربه‌اندوزی گیلانیان در میزبانی از رویدادهای ورزشی بزرگ کشور تصریح کرد: در زمستان ۹۸ مسابقات وزنه‌برداری جام بین‌المللی فجر در سالن شش‌هزارنفری شهدای رشت را میزبانی کرده و با کسب تجربه از این مسابقات، پانزدهمین دوره المپیاد ورزشی، فرهنگی دانشجویان کشور را در دانشگاه گیلان برگزار می‌کنیم.

مدیرکل ورزش و جوانان گیلان با اشاره به استقبال بالای واحدهای دانشگاهی از المپیاد دانشجویان افزود: تلاش‌های «دکتر دمیرچی» رئیس دانشکده تربیت‌بدنی و علوم ورزشی گیلان برای برگزاری مطلوب این مسابقات قابل‌ستایش بوده و تاکنون بیش از ۱۴۰ واحد دانشگاهی برای حضور در المپیاد اعلام آمادگی کرده‌اند.

بخشی با بیان اینکه بیش از هشت هزار تن از دانشجویان در دو بخش مردان و بانوان در تابستان ۹۹ با یکدیگر رقابت می‌کنند، گفت: فوتسال، والیبال، هندبال، بسکتبال، تنیس روی میز، بدمینتون، شنا، دوومیدانی، تکواندو (کیورگی و پومسه)، کاراته، ووشو، شطرنج، قایقرانی و تیراندازی در بخش دختران و فوتبال، فوتسال، والیبال، هندبال، بسکتبال، تنیس روی میز، بدمینتون، شنا، دوومیدانی، کشتی آزاد، کشتی فرنگی، تکواندو (کیورگی و پومسه)، کاراته، جودو، ووشو، شطرنج، قایقرانی و تیراندازی در بخش پسران رشته‌های ورزشی المپیاد دانشجویی است.

وی با تأکید بر حضور چهره‌های برتر ورزشی در پانزدهمین دوره المپیاد ورزشی، فرهنگی دانشجویان تصریح کرد: المپیاد ورزشی نقش بسزایی در معرفی استعدادهای برتر ورزشی دارد و همواره ورزشکاران توانمندی از این المپیادها به جامعه ورزش کشور معرفی شدند.

به گزارش فارس، پانزدهمین دوره المپیاد فرهنگی، ورزشی دانشجویان با حضور بیش از هشت هزار تن از دانشجویان در دو بخش مردان و بانوان در تابستان ۹۹ به میزبانی دانشگاه گیلان برگزار می‌شود.

طی حکمی از سوی معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، مریم بخشی به‌عنوان دبیر شورای استانی المپیاد فرهنگی، ورزشی دانشجویان کشور انتخاب شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *