کد خبر: 10291
تاریخ انتشار: 3/بهمن/1397 - ساعت : 19:01

افزایش آلودگی هوای رشت با تردد 2 هزار تاکسی فرسوده

افزایش آلودگی هوای رشت با تردد 2 هزار تاکسی فرسوده

رئیس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای رشت گفت: دو هزار تاکسی فرسوده در رشت وجود دارد که در افزایش آلودگی هوا تاثیرگذار است.
به گزارش  خط قرمز،  فاطمه شیرزاد در جلسه ستاد مراکز معاینه فنی خودرویی سبک شهرداری رشت که به مناسبت هفته هوای پاک برگزار شد اظهار کرد: هوای سالم حق همه مردم است.
وی با گلایه از زیرسخت های نامناسب زیست محیطی در استان گیلان افزود: خدمت به مردم فرصتی است که در اختیار مسوولین قرار دارد و باید تمام توان خود را به منظور رفع مشکلات جامعه به کار بگیرند.
شیرزاد با ابراز خرسندی از راه اندازی “پلیس دوچرخه سوار” در رشت توسط پلیس راهور گفت: راه اندازی پلیس دوچرخه سوار اقدام بسیار خوبی بوده و امیدوارم با ایجاد زیر ساخت های مناسب فرهنگ دوچرخه سواری در جامعه گسترش پیدا کند.
وی با تاکید بر اینکه انباشت زباله در سراوان موجب آلودگی محیط زیست و هوا شده است بیان کرد: متاسفانه معضلات زیست محیطی گیلان زیر سرسبزی آن پنهان شده و مدیریت صحیح زباله در این استان انجام نمی شود.
رئیس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی رشت با اشاره به اینکه نقش آموزش و فرهنگ سازی در جلوگیری از افزایش آلودگی هوا حائز اهمیت است افزود: در آستانه چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی دستاوردهایی که در کشور محقق شده باید به اطلاع مردم رسانده شود.
شیرزاد به فعالیت تاکسی های فرسوده در رشت اشاره کرد و گفت: تردد تاکسی های فرسوده موجب افزایش آلودگی هوا می شود و باید در این باره چاره ای اساسی اندیشیده شود.
وی با انتقاد از عدم مدیریت یکپارچه شهری در شهرداری های کشور تصریح کرد: بسیاری از دستگاه های اجرایی با مدیریت شهری همکاری های لازم را ندارند و این نقصان موجب افزایش مشکلات در زمان اجرای پروژه ها شده است.
رئیس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی رشت با اشاره به ساماندهی مشاغل آلاینده در رشت گفت: این مبحث در کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای رشت بررسی شده و در این راستا موضوع ایجاد شهرک های خاص برای مشاغل شهری در دستور کار قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *