کد خبر: 12902
تاریخ انتشار: 12/اسفند/1397 - ساعت : 15:26

افتخار گازرسانی به زابل نصیب شرکت گاز استان گیلان شد

افتخار گازرسانی به زابل نصیب شرکت گاز استان گیلان شد

با اجرای موفقیت آمیز پروژه بند «ق» در گیلان و برخورداری گسترده مردم شریف استان از نعمت گاز طبیعی، شرکت گاز استان گیلان از سوی شرکت

ملی گاز ایران به عنوان استان معین برای گازرسانی به شهرستان زابل انتخاب شد.


به گزارش خط قرمز  با اعلام این خبر که شرکت گاز استان گیلان بعنوان شرکت معین برای گازرسانی به شهرستان زابل استان سیستان و بلوچستان انتخاب شده است اظهار داشت: این شرکت بجهت اجرای شایسته پروژه های بند «ق» و گازرسانی گسترده به اقصی نقاط استان گیلان، از سوی شرکت ملی گاز برای انجام این کار انتخاب شده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان در این خصوص اظهار داشت: قبل از اجرای پروژه های بند «ق»، 1291 روستا در گیلان برخوردار از گاز بودند ولی با برنامه ریزی مناسب و استفاده بهینه از طرح مذکور هم اکنون 1964روستا و حدود 300 هزار خانوار روستایی در استان از نعمت گاز طبیعی برخوردارند.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان ادامه داد: با اجرای فاز های اول و دوم بند «ق» در گیلان بالغ بر 673 روستا از نعمت گاز طبیعی برخوردار شده و بیش از 154 هزار مشترک جدید جذب گردید و هم اکنون فاز سوم این پروژه برای گازرسانی به 95 روستای صعب العبور و کوهستانی با جمعیتی بالغ بر 5 هزار و 600 خانوار در دست مطالعه و اقدام می باشد.

مهندس اکبر گفت: 1350 روز پس از به زمین زده شدن گلنگ آغاز عملیات گازرسانی پروژه بند «ق» در گیلان و در پایان سال 1397، 99.97 درصد خانوارهای شهری و 94.6 درصد خانوارهای روستایی گیلان از نعمت گاز طبیعی برخوردارند.

وی با اشاره به این مطلب گفت: عملکرد شایسته این شرکت در اجرای پروژه های بند «ق» سبب گردید شرکت ملی گاز ایران در  هیئت مدیره خود در تاریخ 30 بهمن 97 مصوب گرداند تا شرکت گاز استان گیلان بعنوان استان معین طرح گازرسانی به شهرستان زابل را به انجام رساند.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان ادامه داد: بر همین اساس در هفته گذشته هیأت کارشناسی شرکت گاز استان گیلان از شهر زابل و پنج شهر هیرمند، هامون، زهک، ادیمی و لوتک بازدید بعمل آورده و پس از بررسی طرح اولیه شهرستان زابل، اصلاحات مورد نیاز را با توجه به بافت منطقه، تراکم شهری و … به مشاور طراحی ابلاغ گردید. همچنین این گروه ازعملیات شبکه گذاری قسمتی از شهر زابل که توسط CNG گازدار شده بود بازدید و از نزدیک مشکلات اجرایی طرح را بررسی کردند.

حسین اکبر بیان نمود: بر اساس برنامه ریزی های بعمل آمده، عملیات نصب 8 ایستگاه تقلیل فشار گاز و اجرای150 کیلومتر خط تغذیه و 600 کیلومتر شبکه توزیع برای گازرسانی به حدود 105 هزار خانوار شهرستان زابل به انجام خواهد رسید.

وی با بیان اینکه شرکت گاز استان گیلان بعنوان نماینده مردم شریف استان گیلان در شهرستان زابل مشغول به خدمت رسانی می باشد گفت: توسعه گازرسانی در استان سیستان و بلوچستان سبب ایجاد یک فضای کسب و کار جدید برای نیروهای حرفه ای گیلان می گردد.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان در پایان ضمن ابراز خرسندی از مشارکت شرکت گاز استان گیلان در اجرای این پروژه گفت: مشارکت در کار گازرسانی به استان سیستان و بلوچستان در راستای سیاست مسئولیت های اجتماعی شرکت نیز قابل تعریف است و امیدوارم تا گاز طبیعی همانند استان گیلان در شهرستان زابل و همه مناطق استان سیستان و بلوچستان گرمابخش خانه های مردم پرمهر آن دیار شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *