کد خبر: 23935
تاریخ انتشار: 30/مرداد/1398 - ساعت : 21:45

افتتاح 62 طرح گازرسانی در گیلان در هفته دولت

افتتاح 62 طرح گازرسانی در گیلان در هفته دولت


مدیر عامل گاز گیلان گفت: در هفته دولت امسال طرح گازرسانی به 28 روستای صعب العبور و کوهستانی و 34 واحد صنعتی با هزینه ای بالغ بر 117 میلیارد ریال به بهره‌برداری می رسد.


حسین اکبر مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان با اعلام خبر افتتاح طرح گازرسانی به 28 روستا در هفته دولت امسال اظهار داشت: با بهره مندی این روستاها از نعمت گاز طبیعی مجموع روستاهای برخوردار از گاز در استان به 2015 می رسد.

وی با بیان اینکه این روستاها با جمعیتی بالغ بر 1350 خانوار در شهرستان های رودبار، سیاهکل، تالش، ماسال، فومن، لنگرود و رودسر قرار دارند، گفت: برای گازرسانی به این روستاها بیش از 96 میلیارد ریال هزینه شده و با این افتتاح درصد بهره مندی خانوارهای روستایی استان به 95 درصد خواهد رسید.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان همچنین از اجرای 102 کیلومتر عملیات شبکه گذاری برای گازرسانی به این روستاها خبر داد و بیان کرد: با اجرای این میزان شبکه گذاری مجموع طول شبکه گاز در استان به بیش از 20 هزار 600 کیلومتر افزایش یافته است.

اکبر اظهار داشت: گازرسانی به بیش از 2 هزار روستا کاری بسیار عظیم است که بحمدالله با همکاری همه سازمان ها و ادارات دولتی در استان به ثمر نشسته است و این موفقیت بزرگ زمانی نمود بیشتری می یابد که بدانیم در طول فعالیت دولت های یازده و دوازدهم بیش از 820 روستا در استان گازدار شده و درصد بهره مندی گاز روستایی گیلان در مدت 6 سال از 65 درصد به 95 درصد افزایش یافته است.

وی همچنین از گازرسانی به 34 واحد صنعتی در سطح استان خبر داد و گفت: برای گازرسانی به این صنایع بیش از 21 میلیارد ریال هزینه شده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان افزود: شهرستان‌های رشت، انزلی و صومعه سرا هر کدام با 4 واحد صنعتی، بیشترین سهم را از گازرسانی های هفته دولت امسال دارا هستند و با افتتاح این طرح‌ها، مجموع مشترکان صنعتی گاز در استان به 5 هزار و 405 مشترک افزایش می یابد.

اکبر اظهار امیدواری نمود تا با رعایت مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی توسط مشترکان گیلانی، زمینه استفاده هر چه بیشتر از گاز برای مشترکان در حوزه صنعت فراهم شده و سبب رونق تولید ملی و آبادانی کشور شود.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان در پایان از برنامه ریزی این شرکت برای گازرسانی به 97 روستای صعب العبور و کوهستانی دیگر در آینده خبر داد و گفت: با افتتاح این روستاها درصد بهره مندی روستایی گیلان به بالای 97 درصد افزایش می‌یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *