کد خبر: 12836
تاریخ انتشار: 11/اسفند/1397 - ساعت : 15:06

افتتاح 10 پروژه بهداشتی درمانی در گیلان با سفر هیات دولت

افتتاح 10 پروژه بهداشتی درمانی در گیلان با سفر هیات دولت

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان از افتتاح 10 پروژه بهداشتی درمانی همزمان با سفر هیات دولت به گیلان خبر داد.


به گزارش خط قرمز ،شاهرخ یوسف‌زاده از افتتاح 10 پروژه بهداشتی درمانی همزمان با سفر هیات دولت به گیلان خبر داد و اظهار کرد: این پروژه‌ها شامل بیمارستان پیروز و میلاد لاهیجان، بخش ICU انزلی، بلوک زایمانی لنگرود و رودسر، اولین بخش IVF دولتی استان در بیمارستان الزهرا، بلوک زایمانی الزهرا و صومعه سرا، اورژانس پورسینا و BICU بیمارستان ولایت است.

وی تصریح کرد: بخش BICU مرکز آموزشی درمانی ولایت رشت به عنوان اولین bicu شمال کشور، با ۱۰ تخت فعال، در فضایی به مساحت 500 متر مربع قرار گرفته و برای ساخت و راه اندازی این بخش، ۱۰ هزار میلیون ریال از محل بودجه وزارت بهداشت هزینه شده است. این بخش به آخرین استانداردهای سوختگی مجهز بوده و می‌تواند نیاز استان‌های مجاور را نیز برطرف کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه بخش ICU بیمارستان شهید بهشتی انزلی با ۸ تخت فعال در فضایی با زیر بنا ۱۷۶ متر مربع قرار گرفته است، گفت: با راه‌اندازی این بخش، ضمن ارتقای سطح مراقبت‌های ویژه در شهرستان انزلی، از اعزام بیماران به مراکز دیگر خودداری می‌شود.

یوسف‌زاده افزود: برای ساخت این پروژه 6 هزار میلیون ریال از سوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان هزینه شده است.

وی از پروژه گسترش بخش اورژانس بیمارستان پورسینا در فضایی به مساحت1100 مترمربع و با اعتباری بالغ بر 7500 میلیون ریال خبر داد و گفت: در این طرح، با افزایش 9 تخت، تعداد تخت‌های بخش اورژانس پورسینا به 47 تخت رسید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه پورسینا هم اکنون قدیمی‌ترین بیمارستان گیلان و مرکز بیماران ترومایی است، ادامه داد: تسریع در امر خدمت رسانی به بیماران بدحال و کاهش زمان ارائه خدمات از مهمترین اهداف اجرای طرح مذکور است.

یوسف‌زاده افتتاح پروژه بلوک زایمانی بیمارستان رودسر را از دیگر پروژه‌های در حال افتتاح همزمان با سفر هیات دولت به گیلان عنوان کرد و گفت: این پروژه با ۳ تخت مصوب در سال 95 در فضایی با زیربنای 400 مترمربع در شرقی‌ترین شهر گیلان آغاز و با اعتبار 6 میلیارد ریال در سال ۹۷ به بهره‌برداری رسید.با راه اندازی این بخش ضمن گسترش خدمات تخصصی زنان در شرق گیلان، زمان ارائه خدمات کاهش می‌یابد .

وی افتتاح پروژه بلوک زایمانی بیمارستان امینی لنگرود با ۳ تخت مصوب در سال 95 در فضایی با زیربنای ۲۰۰ مترمربع در شرق گیلان آغاز و با اعتبار ۵ میلیارد ریال در سال ۹۷ به بهره‌برداری رسید را از دیگر پروژه های قابل افتتاح عنوان کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان از افتتاح بلوک زایمانی ( LDR) بیمارستان امام خمینی صومعه سرا با ۶ تخت مصوب در فضایی با زیر بنای ۳۵۰ متر مربع در سفر هیات دولت به استان بیان کرد: این پروژه با هزینه 6.500 میلیون ریال توسط دانشگاه دانشگاه علوم پزشکی گیلان در محل بیمارستان صومعه سرا احداث شده است.

وی از دیگر پروژه‌های قابل افتتاح را پروژه بلوک زایمانی ( LDR) بیمارستان الزهرا رشت با ۶ تخت مصوب در فضایی با زیر بنای 531 متر مربع بیان کرد و افزود: کنترل و مراقبت از مادران باردار پرخطر، انجام زایمان به روش طبیعی، حمایت از مادران پر خطر و ارتقای فضای آموزشی مناسب برای دانشجویان رشته‌های تخصصی زنان و زایمان، رشته‌های مامایی و… از مهمترین اهداف راه‌اندازی این بخش است.

یوسف زاده از افتتاح بخش ناباروری ( IVF) بیمارستان الزهراء رشت در فضایی با زیر بنای 100متر مربع خبر داد و یادآور شد: ایجاد زیر ساخت لازم برای حمایت از زوجین نابارور جهت تحکیم بنیان خانواده و ارتقای فضای آموزشی مناسب برای دانشجویان رشته‌های تخصصی زنان و زایمان از مهمترین اهداف راه اندازی این بخش است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *