کد خبر: 24249
تاریخ انتشار: 8/شهریور/1398 - ساعت : 11:42

افتتاح پروژه های ارتباطات و فناوری اطلاعات رودسر با اعتبار 115 میلیارد ریال

افتتاح پروژه های ارتباطات و فناوری اطلاعات رودسر با اعتبار 115 میلیارد ریال


در آخرین روز از هفته دولت با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و استاندار گیلان پروژه های ارتباطات و فناوری اطلاعات شهرستان رودسر با اعتباری بالغ بر 115 میلیارد ریال افتتاح شد.


به گزارش خط قرمز -دکتر آذر جهرمی وزیر ارتباطات و دکتر ارسلان زارع استاندار گیلان در آخرین روز از هفته دولت باحضور در بخش رحیم آباد شهرستان رودسر، ۵۱ نود نسل دوم و سوم همراه اول را در حوزه شهری و روستایی با اعتباری بالغ بر ۸۷ میلیارد ریال افتتاح کردند.

همچنین ۸ سایت نسل دوم، سوم و چهارم ایرانسل در حوزه های مختلف شهری، روستایی و جاده ای با اعتباری بالغ بر ۲۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال افتتاح شد.

از دیگر پروژه های افتتاح شده در بخش رحیم آباد شهرستان رودسر توسط وزیر ارتباطات و استاندار گیلان توسعه زیر ساخت شبکه ملی اطلاعات در ۱۷ روستا که در راستای خدمات الکترونیک و از محل اعتبارات طرح uso با اعتباری بالغ بر ۴ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال است.

اختصاص شبکه ملی اطلاعات به 78 درصد از روستاهای بالای 20 خانوار

در آیین افتتاح این پروژه ها وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در یکسال گذشته تعداد روستاهای متصل به شبکه ملی اطلاعات به حدود ۳۱ هزار روستا رسید  و می توان ادعا کرد شبکه ملی اطلاعات به ۷۸ درصد از روستای بالای ۲۰ خانوار رسیده است.

محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات در افتتاح پروژه های رودسر درجمع خبرنگاران با تبریک هفته دولت اظهار داشت: پروژه های رودسر با داشتن اعتبارات ۱۱ میلیارد تومان یکی از این پروژه های ارتقاء ارتباطات منطقه بود.

 وی با بیان اینکه امروز رحیم آباد به توسعه نسل چهارم شبکه ملی اطلاعات متصل شده،تصریح کرد: در مناطق روستایی استان های گیلان و مازندران روند توسعه ادامه دارد،چنانکه نسل ۳ توسعه در این مناطق وجود داشت.

 آذری جهرمی با بیان اینکه برخی از شرکت هایی که خدمات را ارائه می کردند به دلیل تحریم کار خود را متوقف کرده بودند،خاطرنشان کرد:به همین سبب

توسعه مناطق روستایی و مناطق شمالی کشور که بسیار پر جمعیت هم هست و پرتردد هم هست با مشکل مواجه شده بود .

وزیر ارتباطات و فناوری تصریح کرد:در جهت رفع این مشکل تدابیری ویژه ای اتخاذ شد و روند توسعه ارتباطات شتاب گرفت،چنانکه از چند ماه گذشته توسعه شبکه ملی اطلاعات در مناطق شمالی کشور که جمعیت زیادی هم دارد در دستور کار قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه در ۶ ماه آینده عقب‌ماندگی‌های دو استان گیلان و مازندران رفع می شود و کیفیت ارتباطات در این مناطق بهتر می شود،یادآور شد: در یکسال گذشته تعداد روستاهای متصل به شبکه ملی اطلاعات به حدود ۳۱ هزار روستا رسید  و می توان ادعا کرد شبکه ملی اطلاعات به ۷۸ درصد از روستای بالای ۲۰ خانوار رسیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *