کد خبر: 13529
تاریخ انتشار: 21/اسفند/1397 - ساعت : 20:51

افتتاح مسجدکهنه گویه املش با حضور نماینده ولی فقیه گیلان

افتتاح مسجدکهنه گویه املش با حضور نماینده ولی فقیه گیلان

با حضور نماینده ولی فقیه استان گیلان و امام جمعه محترم شهرستان املش و اهالی منطقه مسجد کهنه گویه املش افتتاح شد.


آیت الله فلاحتی در مسجد کهنه گویه سفلی املش:

وجود مردم با بصیرت بهترین سرمایه است

به گزارش خط قرمز ،  در این افتتاح در بین الصلاتین نماز ظهر و عصر به با اهداء لوحه تقدیر به جانباز۸سال دفاع مقدس جهت کمک در ساخت مسجد ، توسط حضرت آیت الله فلاحتی تقدیر و تشکر بعمل آمد.

آیت الله رسول فلاحتی امروز در سخنرانی بین صلاتین ظهر و عصر در مسجد کهنه گویه سفلی املش با عرض سلام و ارادت به مردم این روستا اظهار کرد: وجود مردم فهیم، با بصیرت و دردآشنا بهترین سرمایه جامعه است.
وی به سخن خداوند در مورد آبادگران مسجد در قرآن اشاره کرد و افزود: آبادگران مسجد کسانی هستند که ایمان به خدا دارند و در مسجد تردد می کنند.

امام جمعه رشت با بیان اینکه مسجد محور فعالیت هاست، تصریح کرد:  در فقه آمده، اگر می خواهید عدالت افراد را بسنجید رفت و آمد آنها به مسجد را در نظر بگیرید.آیت الله فلاحتی در ادامه به وجود شخصیت ها و عالمان بزرگ ربانی در شهرستان املش اشاره کرد و گفت: املش دارای عالمان بزرگی مانند حاج شیخ مهدی ربانی املشی و مرحوم میرزا حبیب الله رشتی است و می طلبد بنای یادبود این عالمان دینی در املش ایجاد شود.
وی همچنین به روایتی از امام علی(ع) اشاره کرد و یادآور شد: مدارا با مردم و سلام گفتن موجب زیاد شدن دوستان و کاهش دشمنان می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *