خط قرمز خبر - پایگاه خبری خط قرمز

افتتاح حرم شهدای گمنام در حاشیه استخر لاهیجان+تصاویر


حرم مطهر شهدای گمنام شهر لاهیجان واقع درحاشیه استخر ، با حضور سردار سرتیپ پاسدار «محمد باقرزاده» فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح، «فرمانده سپاه ناحیه لاهیجان » نماینده مجلس شورای اسلامی، فرماندار، شهردار، شورای شهر، نیروی انتظامی، بنیاد شهید و امور ایثارگران، خانواده‌های شهدای و عموم مردم افتتاح شد.


در این مراسم که خانواده‌های شهدا عکس فرزندان شهدا را به روی دستان خود گرفته بودند، یاد وخاطره شهدای جنگ تحمیلی را گرامی داشتند.
دراین مراسم سردار باقرزاده به بیان ارزش وجایگاه حرم شهدای گمنام اشاره کرد گفت: حفظ فرهنگ ایثار و شهادت بزرگترین عامل شکست دشمن است، یادمان های شهدای گمنام دوران دفاع مقدس، بهترین مکان برای مقابله با جنگ نرم دشمن و حفظ روحیه حماسی مردم هستند که باید از این ظرفیت معنوی به نحو احسن بهره برد.

وی با اشاره به این که مزار شهدای گمنام در هر منطقه ای که باشد، روحیه ایثارگری را ترویج می کند، افزود: برگزاری برنامه های فرهنگی در این یادمان ها، بهترین شرایط را برای تبیین ارزش های انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس به وجود می آورد که باید به نحو احسن از آن استفاده کرد.
وی بیان کرد: اقامه نماز جماعت و تشکیل جلسات هیات های مذهبی، جلسات شعر در جوار یادمان شهدای گمنام از دیگر اقدام های فرهنگی است که می توان آن را با استفاده از معنویت مزار شهدا برگزار کرد و شوری خاص بدان بخشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *