خط قرمز خبر - پایگاه خبری خط قرمز

افتتاحیه پنجمین دوره مسابقات بین المللی وزنه برداری جام نامجو در رشت برگزارشد

افتتاحیه پنجمین دوره مسابقات بین المللی وزنه برداری جام فجر یادواره شهید نامجو در سالن شش هزار نفری شهدا رشت با حضور آقای محمد حسن جلود دبیر کل فدراسیون جهانی وزنه برداری و با پیام دکتر صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک که توسط دکتر افتخاری مشاور کمیته ملی المپیک قرائت شد آغاز شد.

گغتنی است که در آیین محمد حسن جلود ، دبیر کل فدراسیون جهانی وزنه برداری جهان و استاندار گیلان نیز حضور داشتند.

درابتدای این مراسم مریم بخشی مدیرکل ورزش و جوانان گیلان طی سخنانی اظهار داشت : خیلی خوشحالیم که میزبان شما عزیزان از کشورهای مختلف در استان گیلان هستیم.
وی افزود : نامجو یکی از بزرگترین و با ارزش ترین مدال آور ایران بوده است و امیدواریم بهترین خاطرات را از گیلان به همراه ببرید .

رئیس فدراسیون وزنه برداری در آیین این افتتاحیه گفت: همزمان با برگزاری رقابت های بین المللی وزنه برداری دوره های علمی و آموزشی مختلف وزنه برداری با اساتید ایرانی و خارجی در رشت ویژه مربیان و داوران و وزنه برداران در رشت برگزار می شود.

علی مرادی افزود: دو کلاس «علم تمرین» و همچنین یک کلاس «آنتی دوپینگ» همزمان با برگزاری رقابت های بین المللی وزنه برداری جام فجر گرامیداشت جهان پهلوان محمود نامجو با حضور مدرسان ایرانی و خارجی برپا می شود.

رئیس فدراسیون وزنه برداری افزود: کلاس «علم تمرین وزنه برداری» برای بانوان با حضور دو مدرس بانوی چینی برگزار خواهد شد و کلاس «علم تمرین پیشرفته» و «متدولوژی» برای آقایان و بانوان نیز به مدرسی دکتر داوودی و دکتر بیرانوند در رشت برگزار می شود.

مرادی گفت: همچنین در روز پایانی این رقابت ها، کلاس آنتی دوپینگ با حضور تمامی شرکت کننده های رقابت های وزنه برداری بین المللی در رشت برگزار می شود که مدرسی این کلاس نیز بر عهده دکتر گلشن راز خواهد بود.

رئیس فدراسیون وزنه برداری بیان کرد: علاوه بر وزنه بردارانی که در این رقابت ها حضور می یابند، ۳۱ داور نیز این دوره از مسابقات را قضاوت می کنند که از این تعداد ۲۵ داور از ایران، دو داور از عراق و از هر یک از کشورهای بنگلادش، ارمنستان، قرقیزستان و قطر نیز یک داور در این رقابت ها حضور خواهند یافت.

وی با اشاره به نحوه برگزاری مسابقات خاطرنشان کرد: وزنه برداران حاضر در این دوره از رقابت ها که گزینشی المپیک ۲۰۲۰ نیز بشمار می رود در هفت وزن المپیکی شامل ۶۱ کیلوگرم، ۶۷، ۷۳، ۸۱، ۹۶، ۱۰۹ و ۱۰۹+ کیلوگرم با هم رقابت می کنند که مراسم افتتاحیه این مسابقات عصر امروز برگزار و پس از آن نیز وزنه برداران اوزان ۶۱ کیلوگرم، ۶۷ و ۷۳ کیلوگرم با هم به رقابت می پردازند.

مرادی به مراسم اختتامیه این رقابت ها با حضور وزیر ورزش و جوانان اشاره و تصریح کرد: در روز پایانی این مسابقات مراسم اختتامیه با حضور سعید سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان کشور در رشت برگزار می شود.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *