کد خبر: 13465
تاریخ انتشار: 20/اسفند/1397 - ساعت : 20:17

اعطای نشان یونسکو به فیلم سینمایی «۲۳ نفر» رسید

اعطای نشان یونسکو به فیلم سینمایی «۲۳ نفر» رسید

کمیسیون ملی یونسکو امسال فیلم سینمایی «۲۳ نفر» را به عنوان فیلم برگزیده سال با محوریت «صلح و دفاع» انتخاب کرد.


به گزارش خط قرمز ، شب گذشته ۱۹ اسفند طی مراسمی در پردیس سینمایی باغ کتاب تهران، نشان یونسکو با حضور مسئولان و هنرمندان به فیلم سینمایی «۲۳ نفر» به کارگردانی مهدی جعفری رسید.

در این مراسم که از سوی کمیسیون ملی یونسکو در ایران به دبیری حجت الله ایوبی برگزار شد از کارگردان، تهیه کننده و بازیگران نوجوان این فیلم سینمایی تجلیل به عمل آمد.

حجت الله ایوبی دبیر کمیسیون ملی یونسکو در این مراسم ضمن تشکر از عوامل فیلم سینمایی «۲۳ نفر» گفت: ما نماینده و صدای جمهوری اسلامی در ایران در یونسکو هستیم و چه زبانی بهتر از هنر و سینما که بتواند مردم نازنین ایران زمین را نمایندگی کند.

وی افزود: ما در رشته های مختلف هنر با بسیاری از کشورهای جهان قابل قیاس هستیم، اما در سینما فقط با چند کشور می شود فیلم و سینمای ایران را مقایسه کرد و این محصول نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

ایوبی در ادامه این مراسم با تشریح فعالیت های فرهنگی کمیسیون ملی یونسکو اذعان کرد: از امسال کمیسیون ملی یونسکو یک فیلم ایرانی و چند فیلم کوتاه و مستند را به عنوان سفیر جمهوری اسلامی در کشورهای مختلف نمایش خواهیم داد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: خوشحال هستم که این راه با فیلم درخشان «۲۳ نفر» آغاز می شود؛ فیلمی که از جهت هنری، فیلمنامه، کارگردانی و بازی ها بی نظیر و نشان دهنده عظمت مردم این سرزمین است. فیلمی که بعد از دیدن آن به ایرانی بودن خود می بالید.

در این مراسم افرادی چون سردار اشتری فرمانده کل ناجا، سردار رحیم صفوی، حجت الاسلام پورمحمدی، حجت الاسلام رستمی، حسین انتظامی، احمد مسجدجامعی، علیرضا تابش و… به تماشای این فیلم سینمایی نشستند.

«۲۳نفر» فیلمی به کارگردانی مهدی جعفری اقتباسی از خاطرات گروهی از رزمندگان نوجوان ایرانی در هشت سال دفاع مقدس است که از سال ۱۳۶۱ به اسارت نیروهای عراقی درآمدند.

این فیلم در سی وهفتمین جشنواره فیلم فجر سمیرغ بلورین بهترین فیلم از نگاه ملی را دریافت کرد و سیمرغ نمادین جشنواره به نماینده این ۲۳ آزاده اهدا شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *