خط قرمز خبر - پایگاه خبری خط قرمز

اعزام کاروان «سلامت و معیشت» به روستاهای کم برخوردار گیلان


مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان از برگزاری طرح کاروان سلامت و معیشت در شهرستان های مختلف استان گیلان خبر داد و گفت: این طرح تا پایان سال در روستاهای کم برخوردار استان با کمک خیرین و اعضا و پزشکان داوطلب هلال احمر اجرا خواهد شد.


 مهدی ولی پور از اجرای طرح «کاروان سلامت و معیشت» داوطلبان جمعیت هلال احمر استان خبر داد و اظهار کرد: با همکاری معاونت داوطلبان جمعیت هلال استان گیلان و جمعیت هلال احمر شهرستان املش اعزام و استقرار کاروان سلامت و معشیت به روستای البرز و روستاهای همجوار آن برگزار شد.

وی هدف از اجرای این طرح را ارایه خدمات سلامت و کمک های معیشتی به روستاییان عنوان و گفت: کاروان سلامت و معیشت با رویکرد خدمات رسانی به مردم روستایی برگزار شد و از تعداد ۳۰۰ نفر به صورت رایگان ویزیت به عمل آمد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان با اشاره به خدمات متنوع طرح کاروان سلامت و معیشت، اظهار کرد: در طرح مذکور تجویز دارو به ارزش ۶۰ میلیون ریال انجام شد و ویزیت پزشک عمومی، خدمات بینایی سنجی، ویزیت متخصص اعصاب و روان، ویزیت متخصص زنان و زایمان، اهدای ۲۵ بسته آموزشی به کودکان مقطع ابتدایی روستای البرز، آموزش امداد و نجات به روستاییان منطقه، آموزش پناه گیری به دانش آموزان مقطع ابتدایی روستا و دیدار با خانواده شهید از جمله فعالیت های حائز اهمیت طرح کاروان سلامت و معیشت در شهرستان املش بوده است.

ولی پور با تشکر از تیم های مختلف پزشکی و درمانی در طرح کاروان سلامت و معیشت و تقدیر از همکاری فرماندار و امام جمعه املش، خاطرنشان کرد: در این کاروان دو پزشک عمومی، یک متخصص بینایی سنجی، یک متخصص اعصاب و روان، یک متخصص زنان و زایمان و بیش از ۴۰ نفر از کارکنان و امدادگران و نجاتگران و اعضای داوطلب جمعیت هلال احمر استان حضور داشتند.

وی از برگزاری طرح کاروان سلامت و معیشت در شهرستان های مختلف استان گیلان خبر داد و یادآور شد: این طرح تا پایان سال در روستاهای کم برخوردار استان با کمک خیرین و اعضا و پزشکان داوطلب هلال احمر اجرا خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *