خط قرمز خبر - پایگاه خبری خط قرمز

اعزام زوار گیلانی اربعین به مرز مهران با بیش از 180 اتوبوس


مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان با بیان اینکه 87 شرکت حمل و نقل مسافر و بیش از 180 دستگاه اتوبوس آماده جابجایی زوار اربعین است، گفت: زمان بازگشت زوار به وسیله ناوگان گیلان نیز 24 لغایت 29 مهرماه است.


محمدرضا نازک کار، با اشاره به آغاز جابجایی زائران گیلانی اربعین حسینی تا مرز مهران، اظهار کرد: 87 شرکت حمل و نقل مسافر و بالغ بر 180 دستگاه اتوبوس آماده جابجایی زوار است.

وی با بیان اینکه شرکت های حمل و نقل می توانند از هم اکنون به ناوگان اتوبوسی استان گیلان جهت جابجایی بهتر زوار اضافه شوند، خاطرنشان کرد: سال گذشته حدود هشت هزار زائر توسط ناوگان حمل و نقل گیلان به مرز مهران اعزام شدند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان با اشاره به خدمات رسانی ناوگان استان در بازگشت زوار اربعین، گفت: امسال براساس تمهیدات اندیشیده شده زوار گیلانی ابتدا از پایانه مرزی مهران به استان کرمانشاه منتقل می شوند و از آنجا توسط ناوگان اتوبوسی گیلان بازمی گردند تا کمترین مشکل در جابجایی آنان ایجاد شود.

نازک کار زمان بازگشت زوار به وسیله ناوگان گیلان را 24 لغایت 29 مهرماه دانست و متذکر شد: افزایش قیمت بلیط در ایام اربعین ممنوعیت دارد و زوار براساس نرخ سال گذشته می توانند بلیط تهیه کنند. همچنین امکان پیش فروش بلیط برای سفر به سایر نقاط استان در زمان بازگشت زوار اربعین وجود ندارد.

وی از آمادگی پایانه مرزی آستارا جهت جابجایی زوار جمهوری آذربایجان و حوزه قفقاز خبر داد و خاطرنشان کرد: سال گذشته 11 هزار و 785 زائر خارجی اربعین از کشورهای جمهوری آذربایجان، گرجستان و روسیه از طریق مرز زمینی آستارا وارد کشور شده و به کربلای معلی اعزام شدند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *