خط قرمز خبر - پایگاه خبری خط قرمز

استاندار : همه تفرجگاه‌های گیلان تعطیل و مسیرهای مراکز گردشگری مسدود است


استاندار گیلان با اشاره به وضعیت قرمز کرونایی استان و روند افزایشی مبتلایان و بستری‌شدگان در بیمارستان‌ها گفت: همه تفرجگاه ها و مراکز تفریحی استان مسدود است و به فرمانداران تأکید شده بر استمرار این تعطیلی ها نظارت کافی داشته باشند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر ارسلان زارع با اشاره به شرایط استان بر لزوم پرهیز هموطنان از سفر به گیلان تأکید کرد و از آنان خواست : در این ایام بویژه به استان سفر نکنند.

وی سفر را یکی از مهمترین عوامل انتقال کرونا خواند و به افزایش تعداد مبتلایان به این ویروس در استان اشاره و اضافه کرد: بیشتر بیمارستان ها در حال حاضر درگیر ارائه خدمات به بیماران مبتلا هستند و نباید حساسیت ها نسبت به این بیماری کاهش یابد.

وی گفت : باید همه مردم ضمن استفاده از اقلام مراقبتی به خصوص ماسک و رعایت توصیه های بهداشتی از انجام اقداماتی همچون سفر که موجب شیوع بیشتر ویروس می شود، به شدت پرهیز کنند.

استاندار گیلان عادی انگاری نسبت به بیماری را اقدامی خطرناک دانست که منجر به بروز بحران می شود و ادامه داد: در منظور مدیریت شرایط تمامی بوستان ها و مراکز تفریحی و گردشگری در نقاط مختلف استان تعطیل است.

نماینده عالی دولت در گیلان همه مناطق استان را طبق اعلام دانشگاه علوم پزشکی آلوده به ویروس ذکر و اضافه کرد: مدیریت این شرایط دشوار نیازمند همکاری مردم و تقویت حس مسئولیت شناسی اجتماعی است و این انتظار را از عموم هموطنان داریم که برای قطع چرخه ویروس کرونا به مسئولان یاری رسانند.

دکتر زارع با یادآوری تلاش های شبانه روزی کادر ایثارگر درمان برای حفظ سلامت جامعه گفت: قدرشناسی از اقدمات جامعه پزشکی و درمانی در جریان مقابله با کرونا، توجه و عمل به توصیه های آنان است که گامی در جهت افزایش امید و اعتماد ملی به شمار می آید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *