خط قرمز خبر - پایگاه خبری خط قرمز

استاندار در مراسم افتتاح دفتر خانه احزاب گیلان: برخی به ضرورت انسجام ملی باور ندارند


دفتر خانه احزاب گیلان امروز با حضور طاهر نژاد عضو هیات رئیسه خانه احزاب کشور ، استاتدار گیلان ، معاون سیاسی امنیتی استاندار گیلان ، فرماندار رشت ، دبیر کل مشارکت های مردمی استان ، دبیر حزب اصلاح طلبان ، دبیر حزب اعتدال و توسعه ، دبیر حزب اصولگرایان و جمعی از اعضاء احزاب گیلان افتتاح شد .


دکتر ارسلان زارع استاندار گیلان در این مراسم با اشاره به توجه دولت تدبیر و امید به زمینه سازی و حمایت برای نقش آفرینی بیشتر و بهتر احزاب در کشور بیان داشت: احزاب با هر گرایشی می‌توانند به عنوان یک رکن، نقش اساسی در توسعه همه جانبه کشور داشته باشند.

وی با یادآوری خاموشی چراغ فعالیت احزاب در دولت های نهم و دهم ادامه داد: اکنون 116 حزب دارای پروانه در حال فعالیت هستند و در سال جاری 9 جبهه حزبی جدید تشکیل و اطلاعات آن به وزارت کشور نیز رسیده است.

دکتر زارع بر لزوم تقویت وفاق ، همدلی و همبستگی بین همه مردم، احزاب ، گروهها و خدمتگزاران تأکید کرد و با اشاره به رد صلاحیت یا عدم احراز صلاحیت تعدادی از داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و سخنان دلسوزانه و مدبرانه رئیس جمهور محترم در جلسه دیروز هیات دولت گفت: از شورای نگهبان انتظار باز کردن فضای بیشتر برای ورود افراد با گرایش های مختلف سیاسی به چرخه انتخابات که مورد تأکید دولت و از مطالبات مردم و احزاب نیز می باشد، را داریم.

دکتر زارع رمز موفقیت و توسعه کشور را دستیابی به اهداف مورد نظر برای پیشرفت در بستر وحدت ملی خواند و افزود: برخی به ضرورت این انسجام ملی باور ندارند و در این راستا گاهی زمینه انشقاق و دلسردی بخش هایی از جامعه را ایجاد می‌کنند ، در حالیکه امید آفرینی و امید افزایی لازمه امروز جامعه ماست.

استاندار گیلان خاطرنشان کرد: امیدواریم که در شرایط پیش رو و ضرورت حضور حداکثری مردم در انتخاباتی که به یقین نماد مردم سالاری دینی کشور ماست، با مشارکت حداکثری  همه احزاب، گروه‌ها و افراد به پای صندوق‌های رأی محقق شود.

وی همچنین یادآور شد: آنچه مهم است؛ حفظ و افزایش امید ، تقویت اعتماد و سرمایه های اجتماعی کشور عزیزمان ایران است.

گفتنی است که آدرس دفتر خانه احزاب گیلان در رشت – بلوار شهید بهشتی- استقامت 2 – انتهای کوچه نسترن شرقی قرار دارد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *