کد خبر: 57246
تاریخ انتشار: 2/مهر/1401 - ساعت : 17:51

اخذ 90 سند مالکیت برای موقوفات و مساجد شهرستان رشت

اخذ 90 سند مالکیت برای موقوفات و مساجد شهرستان رشت

عباس نیکخواه امروز به مناسبت دهه وقف در نشست خبری در جمع خبرنگاران رسانه‌های گروهی در رشت با بیان اینکه در نیمه نخست امسال درآمد بقاع متبرکه شهرستان رشت ۴۹ میلیارد ریال بوده‌ است.

وی با بیان اینکه درآمد موقوفات شهرستان رشت نیز در این مدت نسبت به همین زمان در سال قبل ۲۰ درصد رشد داشته است، اضافه کرد: مجموع این درآمد را طی امسال تا کنون۶۱ میلیارد ریال ذکر کرد.

نیکخواه با تشریح اقدامات عمرانی اوقاف و امور خیریه شهرستان رشت بیان داشت: طرح بازآفرینی شهری توسعه حرم خواهر امام رضا (ع) فاطمه اُخری (س)، توسعه حرم بقعه سلیمان‌داراب، طرح مطالعاتی آقاسید شریف جیرده در دست اجراست ضمن اینکه پروژه های عمرانی نیمه تمام در سطح بقاع متبرکه در حال پیگیری و انجام است.

وی با اشاره به برگزاری برنامه‌های قرآنی اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان رشت در این مدت افزود: شهرستان رشت در نیمه نخست امسال میزبان شهرستان های غرب گیلان یعنی رودبار و انزلی در مسابقه های قرآنی بود که از ۴۵۰ شرکت کننده ۲۸۰ نفر از رشت بودند و ۲۵ نفر به رقابت‌های کشوری راه یافتند.

سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان رشت در ادامه با بیان اینکه طی سال جاری ۹۰ سند مالکیت برای موقوفات و مساجد این شهرستان اخذ شده‌است، اضافه کرد: طرح آرامش بهاری، نشاط معنوی، ضیافت الهی ویژه ماه مبارک رمضان و نشاط معنوی در تابستان از جمله برنامه ها و طرح های اجرا شده طی نیمه نخست امسال است.

وی در ادامه با تشریح برنامه های دهه وقف امسال در شهرستان رشت اظهار داشت: غبارروبی مزار شهدا، محفل انس با قرآن کریم، دیدار با خانواده شهدا، نشست تخصصی وقف، ویزیت رایگان در بقعه آقا سید جیحون در سیاه اسطلخ، توزیع بسته های معیشتی و مهر تحصیلی از جمله این برنامه ها است.

نیکخواه بیان داشت: برپایی خیمه های معرفت در بقعه امام زاده هاشم رشت، نشست بصیرتی برای کارکنان اداره اوقاف و امور خیریه رشت، تجلیل از مدافعان سلامت و نشست صنفی با روحانیون و امامان جماعت از دیگر برنامه ها به مناسبت دهه وقف در این استان است.

وی تعداد موقوفات و مساجد ثبت شده در شهرستان رشت را یکهزار و ۱۷۰ مورد عنوان کرد و اظهار داشت: شهرستان رشت دارای پنج هزار و ۲۳۸ رقبه و ۲۱۹ بقعه ثبت شده در سامانه است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *