کد خبر: 33780
تاریخ انتشار: 14/اردیبهشت/1399 - ساعت : 17:28

اجرای کامل و صحیح قوانین ایثارگری ضروری است

اجرای کامل و صحیح قوانین ایثارگری ضروری است

عبدالله پاکاری در دیدار با دکتر احمدی ، جانباز و آزاده دوران دفاع مقدس و نماینده منتخب مردم شهرستان رشت در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان ، انتخاب فردی از جامعه ایثارگران به عنوان نماینده را نشان از اعتماد راسخ مردم به جامعه ایثارگری برشمرد و خدمت به این قشر معزز را خدمت به بهترین بندگان خدا در ابعاد مادی و معنوی دانست و افزود:خانواده های شهدا و ایثارگران عطر فرهنگ ایثار و شهادت را در جامعه آکنده کرده اند.
وی گیلان را یکی از استان های برجسته کشور از نظر جامعه ایثارگری دانست و اظهار کرد : گیلان سهم چهار درصدی از ایثارگران کشور را دارد. همچنین ایشان با اشاره به جامعه 32 هزار نفری ایثارگران تحت پوشش افزود: 34 درصد این عزیزان در شهرستان رشت متمرکز هستند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان با بیان اینکه کشور و به تبع آن جامعه ایثارگری با مشکل عمده درمان ، معیشت و به ویژه اشتغال مواجه هستند ، گفت : انتظار داریم مسئولان در برنامه ریزی های خود این قشر معزز را در راس ببینند. این در حالی است که در این حوزه قوانین خوبی به تصویب رسیده است،اما عدم اجرای درست این قوانین ایثارگران را رنج می دهد.
وی با اشاره به توجه ویژه قانون برنامه ششم درخصوص خانواده های شاهد و ایثاگر یادآور شد : قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران و قانون برنامه ششم مکمل هم هستند،اما باید ظرفیت های اجرایی این قوانین را احصا کنیم و همچنین نیازمند تدوین قوانین کاربردی و قابل اجرا به ویژه در حوزه ایثارگران هستیم.
این مقام مسئول ، درمان را یکی از اولویت های مهم بنیاد دانست که با کمک دولت و مجلس در حال پیگیری و رفع مشکل می باشد و تصریح کرد : بنیاد شهید و امور ایثارگران یک نهاد فرهنگی است و ماموریت آن ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و تکریم خانواده های معظم شاهد و ایثارگر می باشد لذا شایسته است اقدامات اقتصادی و آموزشی و درمانی به وزارتخانه های تخصصی سپرده شود.
محمدرضا احمدی،نماینده منتخب رشت در مجلس شورای اسلامی نیز، اقتدار و امنیت امروز کشور را مرهون جانفشانی ها و ایثارگری های سال های دفاع مقدس دانست و عنوان کرد:باید با تمام وجود خدمتگزار خانواده های شهدا و ایثارگران باشیم.
وی با بیان اینکه همه ما نسبت به شهدا باید ادای دین کنیم،افزود: اگر شهدا و ایثارگران نبودند امروز ما این جایگاه را نداشتیم لذا زنده نگه داشتن فرهنگ ایثار و شهادت از اهمیت بالایی برخوردار است.
نماینده منتخب رشت در مجلس،شهدا و ایثارگران را الگوی جهادگران عرصه سلامت دانست و اضافه کرد:حرکت های بسیجی که در روزهای شیوع بیماری کرونا شاهد آن هستیم به تاسی از مجاهدت های دوران دفاع مقدس است.
احمدی فرهنگ ایثار و شهادت را ضامن پیروزی های جبهه مقاومت و حزب الله دانست و بیان کرد: درخت عزت و اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی با خون مطهر شهدا آبیاری شده و امروز باید از ارزش های انقلاب حراست کنیم.
وی خانواده های شهدا و ایثارگران را مصداق عینی فرهنگ ایثار و شهادت و ارزش های اسلامی و انقلابی دانست و افزود : مشکلات خانواده های شاهد و ایثارگر به ویژه والدین شهدا و جانبازان با درصد بالا در حوزه های درمان و اشتغال نشان دهنده ضرورت توجه بیشتر به این قشر توسط کارگزاران ، دولت و مجلس است ، لذا باید هرچه در توان داریم برای خدمت به جامعه ایثارگری صرف کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *