کد خبر: 54634
تاریخ انتشار: 29/اردیبهشت/1401 - ساعت : 16:45
گروه : اقتصادی

اجرای طرح نظارت و بازرسی مراکز عرضه(طرح طاها) در گیلان

اجرای طرح نظارت و بازرسی مراکز عرضه(طرح طاها) در گیلان


طرح نظارت و بازرسی مراکز عرضه(طرح طاها) به منظور کنترل کیفیت کالاهای دارای نشان استاندارد در سطح بازار استان انجام می شود.


جلوگیری از آسیب های مالی و جانی مصرف کنندکان و نیز حمایت از تولیدات با کیفیت و درنتیجه نا امن کردن بازار برای افراد فرصت طلب و سودجو از جمله اهداف این طرح است.

بر این اساس صبح امروز طی گشت مشترک کارشناسان اداره کل استاندارد گیلان و بازرسان تعزیرات حکومتی استان از مراکز عرضه انواع فرآورده های روغن موتور و مایع ترمز خودرو (مشمول استاندارد اجباری) ضمن بازرسی از واحدهای صنفی شهر رشت متاسفانه ۲ مورد مایع ترمز DOT3 و DOT4 تقلبی که از نام تجاری یکی از تولیدکنندگان معتبر استانی سو استفاده شده بود را کشف و پس از توقیف، مدارک و مستندات جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی ارسال شد.

به همه همشهریان و مصرف کنندگان عزیز توصیه میشود ضمن حساسیت و توجه به دارا بودن نشان استاندارد محصولات، با ارسال کد ده رقمی شماره پروانه استاندارد درج شده بر روی کالاها و فرآورده ها به سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۵۱۷ از زمان اعتبار پروانه و مشخصات دیگر کالا اطلاع حاصل نمایند.
همچنین در صورت شکایت از کیفیت کالاهای تولیدی دارای نشان استاندارد با شماره تلفن ۱۵۱۷ تماس گرفته و شکایت خود را ثبت نموده، بدیهی است شکایت واصله بررسی و نتیجه به نحو مقتضی به شاکی اعلام خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *