کد خبر: 13871
تاریخ انتشار: 26/اسفند/1397 - ساعت : 16:11

اجرای طرح آرامش بهاری در ۳۰ بقعه متبرکه رشت

اجرای طرح آرامش بهاری در ۳۰ بقعه متبرکه رشت

رییس اداره اوقاف رشت اعلام کرد: طرح آرامش بهاری در ۳۰ بقعه متبرکه رشت اجرا می شود
به گزارش خط قرمز , حمیدرضا کریمی رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان رشت در جمع اصحاب رسانه بیان داشت: در بهار سال ۹۸ ِبرای هفتمین سال پیاپی طرح ارامش بهاری برگزار خواهد شد. این طرح از روز بیست و هشتم اسفند اغاز و تا ۱۶ فروردین ادامه خواهد داشت.

حمیدرضا کریمی با تاکید بر اجرای طرح آرامش بهاری در ۳۰ بقعه متبرکه شهرستان رشت تصریح کرد: برپایی خیمه های معرفت با حضور مبلغین یکی ازمهم ترین فعالیتهای فرهنگی این طرح است که امسال ۱۲ تن از مبلغین قم در این خیمه ها حضور خواهند داشت.

وی افزود: بقاع متبرکه مجری طرح آرامش بهاری در چهار سطح ویژه ، یک، دو ، سه و در سه سطح بندی شده اند. و در بقعه امامزاده هاشم نیز به عنوان بقعه ویژه ۵ مبلغ و ۷ غرفه خواهیم داشت.

رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان رشت بقعه متبرکه خواهر امام را بقعه سطح یک شهرستان عنوان کرد و گفت: الباقی بقاع در سطح دو و سه قرار خواهند گرفت.

حمیدرضا کریمی خاطرنشان کرد: در شهرستان رشت ۳۰ بقعه در مسیر مسافران و میهمانان نوروزی قرار دارند که امید است مانند سالهای گذسته میزبان خوبی برای میهمانان نوروزی باشیم.

وی در خصوص اسکان مسافران در بقاع یادآور شد: در بقعه امامزاده هاشم به عنوان بقعه ویژه علاوه بر فعالیت زائرسرا هماهنگی های دیگر چون ارائه پتو و چادر به صورت امانی برنامه ریزی شده است که در اختیار میهمانان قرار خواهد گرفت.

او از وجود غرفه های مشاوره خانواده خبر داد و گفت: در طرح آرامش بهاری سال گذشته ۱۲ مورد انصراف طلاق داشتیم که توسط مبلغین و با راهنمایی آنان از وقوع طلاق جلوگیری شد.

رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان رشت بیان داشت: در همه بقاع متبرکه شهرستان رشت، مراسم سال تحویل همراه با دعاهای لحظه تحویل سال و بیانات مقام معظم رهبری در همه بقاع شهرستان رشت برگزار خواهد شد.

کریمی با تاکید براینکه شهرستان رشت دارای ۲۰۷ بقعه متبرکه است گفت: در سال ۹۷ تاکنون ۸ وقف جدید با انواع نیات در شهرستان به ثبت رسیده است همچنین این شهرستان رشت ۴۰۰ موقوفه با ۴۵۰۰رقبه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *