کد خبر: 24405
تاریخ انتشار: 10/شهریور/1398 - ساعت : 16:04

آمادگی پلیس گیلان در راستای تامین نظم و امنیت عزاداران حسینی

آمادگی پلیس گیلان در راستای تامین نظم و امنیت عزاداران حسینی


سرپرست معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان گیلان با تاکید بر ضرورت رعایت شئون اسلامی در مراسم عزاداری محرم و صفر، گفت: پلیس در راستای تامین نظم و امنیت و خدمت‌رسانی به عزاداران حسینی با آمادگی كامل انجام وظیفه می‌كند.


سرهنگ مجید رسول‌زاده در جمع خبرنگاران با اشاره به اینكه عاشورا تنها یک واقعه در تاریخ نیست بلكه فرهنگی است كه باعث تداوم و ماندگاری اسلام شده‌ است، اظهار کرد: فرهنگ عاشورا، فرهنگ حریت، جوانمردی، ولایت‌مداری و شهادت‌طلبی است كه توانسته از دین اسلام در برابر كژ‌فهمی‌ها، تحریف‌ها و فساد محافظت كند.

این مقام انتظامی افزود: یكی از اهداف قیام امام حسین(ع) جلوگیری از انحرافات فكری در اسلام است تا شیعیان و محبان اهل بیت(ع) با پیروی از این مكتب نورانی و الهام گرفتن از چشمه زلال سیره نبوی، در راه حفظ و حراست آن گام بردارند.

رسول‌زاده ادامه داد: باید در برگزاری مراسم عزاداری‌ این ایام به نحوی عمل شود تا از نفوذ جریانات انحرافی و خرافه‌گری‌ همچون قمه‌زنی، پوشش نامناسب، استفاده از آلات و ادوات نامتعارف، موسیقی‌های مبتذل و هر نوع عملی كه با اصل و هدف فرهنگ عاشورا منافات دارد برخورد شود.

سرپرست معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان گیلان با اشاره به برخی توطئه‌های دشمن برای به حاشیه بردن عزاداری حضرت سیدالشهدا با تأكید بر اینكه فرماندهی انتظامی استان در راستای تأمین نظم و امنیت و خدمت‌رسانی به عزاداران حسینی با آمادگی كامل انجام وظیفه می‌كند، از كلیه ارادتمندان حسینی خواست تا نیروی انتظامی را با رعایت موارد ذیل یاری رسانند.

وی ادامه داد: ماموران انتظامی و راهنمایی و رانندگی در راستای برقراری نظم، امنیت و سهولت در تردد خودروها و جلوگیری از گره‌های ترافیكی با تمام وجود و بی‌وقفه كوشش خواهند كرد، لذا از شهروندان درخواست می‌شود در این ایام با كاركنان پلیس همكاری بهتری داشته باشند.

رسول زاده تصریح کرد: برای جلوگیری از مسدود شدن خیابان‌ها و كندی عبور و مرور، از مسئولان هیات‌های عزاداری و تكایا انتظار می‌رود از برپایی هرگونه داربست كه موجب مسدود شدن معابر عمومی می‌شود، خودداری كنند.

سرپرست معاونت اجتماعی گیلان گفت: حداكثر زمان برگزاری مراسم عزاداری تا ساعت 24 است لذا به جهت رعایت حال بیماران و افراد مسن، توصیه می‌شود حركت دسته‌ها و برگزاری مراسم عزاداری به‌نحوی برنامه‌ریزی شود تا به ساعات پایانی شب ختم نشود.

وی تاکید کرد: از گل‌مالی كردن خودروها و نوشتن شعارهای سخیف بر روی خودروها خودداری كنند، در صورت مشاهده، پلیس نسبت به توقیف آنها اقدام خواهد كرد؛ از نصب تمثال و شمایل منتسب به ائمه اطهار(ع) بر درب هیات‌ها و تكایا خودداری كنند.

رسول زاده بیان کرد: مسئولان هیات‌های عزاداری از تداخل عزاداران زن و مرد در مراسم عزاداری جلوگیری كنند؛ حجاب واجب شرعی است از بانوان انتظار می‌رود ضمن احترام به شعائر دینی و حفظ حرمت مراسم عزاداری حضرت سیدالشهدا(ع)، پلیس را در ارتقاء امنیت اخلاقی جامعه یاری رسانند.

وی خاطرنشان کرد: مركز فوریت‌های پلیسی 110 بصورت شبانه روز آماده دریافت هرگونه اطلاعات انتظامی و ترافیكی در راستای خدمت‌رسانی به شهروندان و عزاداران حسینی خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *