کد خبر: 14079
تاریخ انتشار: 29/اسفند/1397 - ساعت : 16:11
گروه : اخبار

آمادگی پلیس برای برقراری نظم و امنیت در تعطیلات نوروز

آمادگی پلیس برای برقراری نظم و امنیت در تعطیلات نوروز

مرحله دوم طرح نوروزی از امروز در سراسر کشور و به صورت نمادین در تهران برزرگ آغاز شد.


به گزارش خط قرمز سردار رحیمی فرمانده انتظامی تهران بزرگ در مراسم آغاز این طرح گفت: مرحله نخست این طرح  نوروزی از اسفند و حتی قبل از آن به مرحله اجرا درآمد و ما با حضور در 201 مرکز خرید تأمین امنیت آن را بر عهده گرفتیم و در واقع با اقدامات پیش گیرانه امنیت را برقرار کردیم.
وی افزود: مرحله دوم طرح نوروزی نیز از امروز در سراسر کشور آغاز می شود که در تهران نیز به صورت نمادین باحضور فرمانده ناجا آغاز شد که 217 ایستگاه پلیس کارش را از امروز آغاز خواهد کرد ضمن اینکه 2 هزار و 281 واحد گشتی نیز برای تهران پیش بینی شده است.
شعار طرح نوروزی امسال نشاط بهاری، نظم و قانون مداری است و در این مراسم دکتر پیروز حناچی شهردار تهران ، انوشیروان محسنی بند پی استاندار تهران، سردار یزدی فرمانده سپاه محمد رسول الله تهران بزرگ و جمعی از فرماندهان حضور دارند.
رئیس پلیس تهران بزرگ همچنین از رشد 12 درصدی کشف جرایم در تهران بزرگ تا به امروز در مقایسه با مدت مشابه سال قبل خبر داد.
سردار رحیمی با اشاره به دستگیری مجرمان در رابطه با جرائم مختلف در تهران افزود:­ امسال 1891 باند سرقت قاچاق، کالا و مواد مخدر و… در تهران شناسایی و منهدم شده اند.
فرماندهی انتظامی تهران بزرگ افزود: طرح‌های ارتقای امنیت در همه­­ محلات شهر تهران در 825 مرحله و در 65 موضوع در محلات شهر تهران اجرا شده است؛­­ همچنین برخورد با اراذل و اوباش و مزاحمین نوامیس و برهم‌زنندگان امنیت باعث شده تا امنیت در سطح شهر تهران ایجاد شود.
وی ادامه داد: در این خصوص 210 نفر از ­ارازل و اوباش نیز دستگیر شده اند که بیشتر آنها نیز از اراذل سطح بالا بودند و این موضوع باعث شده امنیت در سطح شهر تهران ارتقا پیدا کند. همچنین 550 قبضه سلاح از این افراد کشف و ضبط شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 10 درصد افزایش داشته است.
فرمانده نیروی انتظامی هم در این مراسم با اعلام آمادگی پلیس برای اجرای طرح نوروزی در سراسر کشور گفت: نیروی انتظامی امروز هوشمندانه در خدمت امنیت مردم است.
 سردار حسین اشتری در رزمایش طرح نوروزی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ با اشاره به شعار نوروزی پلیس گفت: نیروی انتظامی با شعار نشاط بهاره نظم و قانون مداری کار خود را آغاز میکند، ما نیز تقارن این ایام با سال جدید را به فال نیک میگیریم در این ایام همکاران من در اقصی نقاط کشور در حال خدمت رسانی به مردم هستند.
وی ادامه داد: برخی استانهای کشور مسافرت فرست هستند و برخی مسافر پذیر، اما تهران هم از استانهای مسافرت فرست و هم مسافر پذیر است. پلیس هم در استان های مسافر پذیر و هم در استان های مسافرت فرست وظیفه برقراری امنیت و آرامش را برعهده دارد حفاظت از اموال و منازل مردم نیز برعهده ماست.
سردار اشتری گفت: با برقراری پایگاه های سیار و تقسیم بندی بسیار خوبی که صورت گرفته است 2 هزار و 300 واحد گشت خودروی پیاده و موتور سوار محلات تهران را پوشش میدهند. همچنین 300 واحد گشت راهنمایی و رانندگی نیز در این ایام به مردم خدمت رسانی می کنند.
وی با بیان اینکه 384 محله شهر تهران از پوشش امنیتی انتظامی برخوردار هستند افزود: نیروی انتظامی در جایجای شهر بزرگ تهران حضور دارد و مسؤولیت حفاظت و امنیت شهر را برعهده خواهد گرفت.
فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه پلیس تا 17 فروردین مشغول خدمت رسانی در طرح نوروزی است گفت: نیروی انتظامی امروز هوشمندانه در خدمت امنیت مردم است همکاران من در 8 هزار و 700 کیلومتر از مرزهای کشور برای پاسداری از مرزها حضور دارند همچنین در شهرها و جاده ها نیز حضور دارند.
وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری افزود: فرمانده کل قوا میفرمایند بهترین مبارزه با دشمن امروز خدمت به مردم است و نیروی انتظامی پرچمدار خدمت رسانی به مردم است زیرا در همه ایام خدمات مختلفی را به مردم ارائه می دهند.
سردار اشتری به مراسم چهارشنبه آخر سال افزود: خوشبختانه دیشب کمترین آسیب و جراحات را در چهارشنبه آخر سال شاهد بودیم و حداقل 50 درصد تلفات نسبت به سال قبل کمتر شده است نیروی انتظامی از یک ماه گذشته خود را برای برگزاری مراسم دیشب آماده کرده بود.
وی با اشاره به اینکه نیروی انتظامی در سال 98 مقتدرانه هوشمندانه و با تجهیزات بهتر در خدمت مردم خواهد بود گفت: نیروی انتظامی حافظ جان و مال مردم است و برای این ادعا نیز هزینه داده است شهدای عزیز ما امروز شاهد این مدعا هستند. مردم به نیروی انتظامی اعتماد دارند و این بزرگترین سرمایه برای ما است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *