خط قرمز خبر - پایگاه خبری خط قرمز

آغاز پرداخت ۹۰ درصدی نسخ پزشکان طرف قرارداد نسخ نویسی الکترونیک درگیلان

به گزارش خط قرمز – پرداخت سریع ۹۰ درصد از مطالبات پزشکان طرف قراردادنسخه نویسی الکترونیک دراداره کل بیمه سلامت . دکتر علی اکبری مدیرکل بیمه سلامت استان گیلان با بیان این مطلب گفت :پرداخت نسخ پزشکان طرف قرارداد نسخ نویسی الکترونیک در سطح استان آغازشده ودراولویت پرداختیها قرار دارد.
وی افزود: پزشکانی که نسبت به تجویز الکترونیک( نسخه‌نویسی الکترونیک) اقدام کنند می توانند با چاپ صورتحساب و مهر و امضای آن در پایان هر ماه نسبت به ارسال درخواست هزینه های خود اقدام نمایند و ۹۰ درصد هزینه درخواستی ، درکمترین زمان به حساب پزشک طرف قرارداد پرداخت خواهد شد.
دکتر اکبری ایجاد پرونده الکترونیک را مهم خواند و افزود :این اقدام مهم سازمان بیمه سلامت ایران گامی ارزشمند در مسیر تحقق دولت الکترونیک و جلوگیری از هدر رفت هزینه ها است . وی بیان کرد: سیستم پرونده الکترونیک سلامت را باید دنبال کنیم و نسخه نویسی الکترونیک جزئی از آن است این کار باعث می‌شود ‏مقدار زیادی از هزینه‌های القایی نظام سلامت مدیریت شده و هویت گیرندگان و ارائه دهندگان خدمت مشخص شود. همچنین چرخش ‏خدمات رهگیری مشخص می‌شود و از دور ریختن خدمات جلوگیری خواهد شد.‏وی اضافه کرد:ثبت و نگهداری مراجعات بیماران به پزشک وایجاد یک داشبورد اطلاعاتی برای پزشک جهت مدیریت درمان بیماران بسیار اهمیت داردو داشتن کامل پرونده سلامت الکترونیک برای بیماران به پزشکان کمک می‌کند که در یک مسیر علمی بتوانند درمان بیماران را انجام دهند دکتر اکبری یاد آور شد :با اجرای این طرح بیماران در بخش سرپایی نیاز به ارائه دفترچه ندارند و نسخه نویسی از طریق کد ملی و به صورت الکترونیکی انجام می شود در این طرح ضمن کشف همپوشانی هویت و اعتبار بیمه‌ای دفترچه ها نیز کنترل می‌شود و مردم فقط با یک دفترچه بیمه از خدمات بهره مند خواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *