کد خبر: 13435
تاریخ انتشار: 20/اسفند/1397 - ساعت : 17:40

آغاز مانور سلامت نوروزی در گیلان

آغاز مانور سلامت نوروزی در گیلان

مانور سلامت نوروزی با هدف نظارت بر عرضه مواد غذایی از ۲۰ اسفند امسال تا ۲۰ فروردین ۹۸ در گیلان برگزار می‌شود.

مانور سلامت نوروزی جهت نظارت بر عرضه مواد غذایی در ایام نوروز، صبح امروز با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در رشت آغاز شد.


به گزارش خط قرمز ، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در این مراسم اظهار داشت: این برنامه سال گذشته به خوبی پیش رفت و مشخص است که حوزه بهداشت محیط دانشگاه با برنامه‌ریزی به سمت جلو حرکت می‌کند.

شاهرخ یوسف‌زاده چابک با بیان اینکه موارد مربوط به حوزه غذا برای مسافران بسیار اهمیت دارد گفت: مسافران در معرض آلودگی مواد غذایی هستند و از این رو رعایت مسائل بهداشتی در این زمینه بسیار حائز اهمیت است.

وی با اشاره به اینکه عدم رعایت مسائل بهداشتی مشکلات جدی را در پی دارد خاطرنشان کرد: پرسنل و کارکنان حوزه بهداشتی استان می‌توانند با انجام وظایف درست خود آرامش روانی را برای مردم به ارمغان بیاورند.

یوسف‌زاده با تأکید بر اینکه نظارت‌ها در حوزه مواد غذایی باید در طول سال ادامه یابد افزود: انجام وظایف پرسنل بهداشتی استان با توجه به اینکه گیلان تنوع غذایی بالایی دارد و ممکن است برخی از آنها آلودگی خاصی داشته باشند، حائز اهمیت است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه چیزی مه متر از امنیت و آرامش روانی مسافران نیست گفت: دانشگاه علوم پزشکی گیلان مثل سنوات گذشته کنار پرسنل خود برای انجام وظایف محوله آماده است.

به گزارش تسنیم، برنامه سلامت نوروزی با اولویت نظارت بر مراکز و اماکن حساس از 20 اسفند امسال لغایت 20 فروردین سال آینده به منظور کنترل عوامل محیطی و پیشگیری از بیماریهای واگیردار در سراسر کشور اجرا می‌شود.

این طرح با هدف ارتقای سطح سلامت جامعه و نمونه‌برداری از آب، مواد غذایی و سطوح توسط بازرسین بهداشت محیط در ساعات اداری و غیر اداری و همچنین روزهای تعطیل در استان اجرا می‌شود.

فعالیت‌های برنامه سلامت نوروزی در چهار محور شامل هماهنگی و مشارکت‌های بین بخشی و برون بخشی، آموزش و اطلاع رسانی عمومی، نمونه‌برداری هدفمند از مواد غذایی سنتی و صنعتی در طول طرح و توجه ویژه به روغن استفاده شده در مواد غذایی و مخصوصاً قنادی‌ها است.

گروه سلامت محیط معاونت بهداشتی گیلان در سال گذشته حدود 49 هزار مرکز تهیه، توزیع و فروش مواد غذایی را تحت پوشش قرار داد و حدود 38 هزار کیلوگرم مواد غذایی فاسد را کشف و معدوم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *