خط قرمز خبر - پایگاه خبری خط قرمز

آغاز عملیات اجرایی فاز دوم طرح ساماندهی علائم راه‌های اصلی، فرعی و روستایی گیلان


مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان از آغاز عملیات اجرایی فاز دوم طرح ساماندهی علائم راه‌های اصلی، فرعی و روستایی این استان خبر داد و گفت: اجرای این طرح به ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.


محمدرضا نازک‌کار از اجرایی شدن فاز دوم طرح ساماندهی و استاندارد‌سازی تابلوها و علائم راه‌های اصلی، فرعی و روستایی استان گیلان خبر داد و اظهار داشت: طبق برآوردهای انجام شده برای اجرای کامل این طرح در فاز دوم عملیات به حدود 500 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان با بیان اینکه فاز نخست استانداردسازی علائم و تابلوها در مسیرهای روستایی استان با موفقیت به انجام رسید عنوان کرد: در سال گذشته جهت اجرای فاز نخست طرح مذکور که برای ارتقاء ایمنی و تردد راه‌های روستایی ضروری است چیزی در حدود 85 میلیارد ریال اعتبار صرف شد.

نازک‌‌کار با ابراز خرسندی از تحقق تفاهم‌نامه‌ای که بین سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور و استانداری گیلان منعقد شده بود تصریح کرد: راه‌های اصلی و فرعی روستایی گیلان دارای شرایط خاص و پیچیده‌ای هستند و ساماندهی آن‌ها به طور قطع به کاهش مخاطرات و حوادث ترافیکی در آنان کمک شایانی می‌کند.

وی دیگر مزیت‌ها و کارکردهای مثبت اجرای طرح استانداردسازی تابلوها و علائم راه‌های روستایی گیلان را برشمرد و ابراز داشت: ارتقاء ایمنی تردد، کمک به اعمال قوانین ترافیکی و راهنمایی دقیق و مناسب کاربران جاده‌ها در محورهای اصلی و فرعی مطابق با آخرین تغییرات از عمده ترین اهداف اجرای طرح مذکور است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان با اشاره به اینکه فاز نخست استانداردسازی علائم راه‌های اصلی و فرعی روستایی در مناطق غرب این استان انجام شده است اظهار داشت: این پروژه در شهرستان‌های آستارا، تالش، رضوانشهر، فومن، صومعه‌سرا و ماسال با کمک منابع و اعتبارات ملی و استانی به انجام رسید.

وی اجرای فاز دوم عملیات ساماندهی علائم و تابلوها در مسیرهای روستایی شرق گیلان را مورد تأکید قرار داد و خاطرنشان کرد: در مرحله دوم، پروژه استانداردسازی تابلوها و علائم در محورهای شریانی، فرعی و روستایی جنوب و شرق گیلان شامل شهرستان‌های رودبار، سیاهکل، لاهیجان، لنگرود و رودسر انجام می‌شود.

نازک‌کار تنوع شبکه راه‌ها، شرایط اقلیمی خاص، وجود بارش‌های مستمر در طول سال، رطوبت بالا، گردشگرپذیر بودن و تردد بی‌وقفه در محورهای گیلان را مورد اشاره قرار داد و افزود: موارد یاد شده موجب تسریع در روند آسیب به راه‌ها می‌شود که این امر اهمیت و جایگاه ویژه اجرای عملیات راهداری را در گیلان بیش از پیش نمایان می‌کند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان با بیان اینکه در صورت تأمین منابع مالی این دستگاه قادر به عملی ساختن تعهدات خود در حوزه ساخت راه‌های روستایی است عنوان کرد: حضور در شهرستان‌های مختلف استان گیلان و بازدید میدانی از پروژه‌های در دست احداث در اولویت کاری این اداره کل قرار گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *