کد خبر: 57406
تاریخ انتشار: 10/مهر/1401 - ساعت : 08:38

آتش نشانان فومن تجلیل شدند

آتش نشانان فومن تجلیل شدند

در مراسمی با حضور موسی فکور فرماندار شهرستان، خلیل بهروزی فر نماینده مجلس ، سرهنگ فیضی فرمانده انتظامی و مهندس قربانی شهردار احمد زاده رئیس ، نظری و حسینی دیگر اعضای شورای اسلامی شهر ، از آتش نشان های شهر فومن تجلیل شد.

‎ این مراسم که به مناسبت هفتم مهر ماه روز آتش نشان، برگزار شد، مهندس قربانی ضمن پاسداشت این روز از زحمات آتش نشانان پرتلاش و زحمتکش‌ شهرداری تقدیر نمود.
قربانی‌ در ادامه سخنان خود اذعان‌داشت ، باتوجه به کمبودهای موجود در تلاش خواهیم‌تا مشکلات را به حداقل برسانیم که این امر‌ نیازمند حمایت بیش از پیش فرماندار و‌نماینده مجلس میباشد جهت تخصیص اعتبار و امکانات از سوی سازمان شهرداری های کشور میباشد.

فکور فرماندار فومن در این مراسم ضمن گرامیداشت این روز ،‎ با بیان اینکه رخدادها و حوادث بزرگی وجود دارد که باعث شد نگاه مردم به آتش نشان ها تغییر کند، نجات دختربچه توسط آتش نشانی که شهید شد یا حادثه پلاسکو که در ابعاد ملی مطرح شد افزود: اکنون شغل آتش نشانی یکی از مشاغل مهم و‌ تاثیرگذار در جامعه است و به عنوان خادمان و ایثارگران برای سلامت و امنیت مردم فعالیت می کنند.

‎فرماندار شهرستان فومن با اشاره به این که ایمنی باید همواره در دستور کار آتش نشانی باشد، تجهیز و ارتقای امکانات واحدهای آتش نشانی را امری ضروری و لازم عنوان کرد.

‎وی در ادامه، بر لزوم احداث دومین ایستگاه آتش نشانی در فومن و تهیه خودروی تخصصی امداد تاکید کرد.

‎خلیل بهروزی فر نماینده مردم شهرستان های فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی در این جلسه، ضمن تبریک روز آتش نشان، یاد و خاطره شهدای آتش نشان را گرامی داشت و اظهار کرد: آتش نشان ها جان خود را به خاطر مردم حادثه دیدن به خطر می اندازند و این شغل، به غایت شریف و قابل احترام است. هرچقدر از این شغل تجلیل کنیم، باز هم کافی نیست.

‎وی به منظور ارتقای تجهیزات و امکانات آتش نشانی در شهرستان، اظهار کرد: پیگیر وضعیت آتش نشانی ها هستیم و با رایزنی و مکاتبه با مراجع بالادستی در صدد افزایش میزان تجهیز در شهرستان بوده ایم.

‎خوش برش، رئیس مسئول آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری فومن با بیان این که در سال گذشته بالغ بر ۳۷۸ مورد عملیات شامل اطفای حریق و رسیدگی به تصادفات در شهر فومن انجام شد، نیاز به احداث دومین ایستگاه آتش نشانی در شهر فومن را به عنوان مطالبه ای جدی خواستار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *