کد خبر: 12868
تاریخ انتشار: 11/اسفند/1397 - ساعت : 18:40

  آئین تجلیل از کارفرمایان برتر تامین اجتماعی گیلان برگزار شد .  

   آئین تجلیل از کارفرمایان برتر تامین اجتماعی گیلان برگزار شد .   

مدیرکل فرهنگی اجتماعی کارفرمایان سازمان تامین اجتماعی :

گفتمان غالب و ادبیات کارشناسانه حلقه مفقوده فرایندهای اجرایست


به گزارش خط قرمز رضا معینی مدیرکل فرهنگی اجتماعی کارفرمایان سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه آنچه در حوزه های کاری جامعه ما مغفول مانده ، مسئولیت اجتماعی است و هرفرد تنها به انجام وظایف فردی خود اقدام میکند اظهار داشت : در سالهای اولیه انقلاب از ادبیات ناپسند و زشتی برای کارفرمایان استفاده میشد و بدلیل تصویر ترسیم شده از قبل ، آنها را استثمارگر میدانستند و مردم هنوز به نقش و جایگاه آنها بعنوان کارآفرین و سرمایه گذار عرصه های اقتصادی واقف نبودند .

 

ایشان با اشاره به اینکه متاسفانه در تمامی دولتهای گذشته اتفاقهای هیجانی زیادی را تجربه نمودیم که حاصل آن بحران عدم تعادل منابع و مصارف سازمان در حال حاضر است افزود : صندوق تامین اجتماعی دارای سه ضلع است که کارفرما و کارگر در آن نقش اصلی را داشته و دولت در نگاهی حاکمیتی ، پشتیبانی را باید برعهده داشته باشد .

 

مدیرکل فرهنگی اجتماعی کارفرمایان سازمان با تاکید براین مهم که صندوق تامین اجتماعی مقتدرانه هنوز روی پاست و به دولت وابسته نشده اذعان داشت : ٥٠ درصد کشور تحت پوشش این صندوق میباشند و اگر آسیبی بر پیکره آن وارد شود هیچ دولتی توان ساماندهی آنرا نخواهد داشت .

 

رضا معینی با اشاره به اینکه منابع ما از محل حق بیمه های پرداختی جامعه کارفرمایی و بیمه شدگان است و درتفکر بیمه ای باید به این پرسش که چرا یک فرد ٤٠ ساله در اوج توانایی و مهارت فنی و کاری خود باید بازنشسته شود درحالی که میدانیم عملاً از جرگه شغلی خارج نمیشود پاسخ دهیم .

 

ایشان ، حلقه مفقوده قوام و دوام امور را گفتمان غالب برشمرده و اظهار داشت : باید بتوانیم همدیگر را قانع نمائیم و از حوزه های تخصصی دفاع کنیم .

 

مدیرکل فرهنگی اجتماعی کارفرمایان ، گفتگوی غالب را گفتمانی عقلایی و منطقی برشمرده وخاطرنشان ساخت تحقق این امر سبب جلوگیری از تحمیل هزینه های اضافی برای جامعه و کارفرما خواهد بود .

 

معینی در بخش دیگری از سخنان خود افزود : سیستمهای ما باید شفاف و در دسترس باشند و از هزینه های مبادله ای که قیمت های غیرواقعی را شکل میدهند اجتناب نمائیم تا اشتغال ، سرمایه گذاری و رونق اقتصادی حاکم شود .

 

وی با بیان اینکه شناسایی گلوگاههای تعاملاتی و آسیبها را انجام داده و در بخشهای فرهنگی اجتماعی بدنبال اصلاح آنها هستیم افزود : برگزاری جلسات مستمر و هدفمند برای تعریف بهتر فرایندها از اقدامات سالهای اخیر است که ماحصل آنرا در مصوبات مرتبط با پیمانکاری ها و دفاتر قانونی شرکتها بعنوان یک دغدغه تشکلهای کارفرمایی شاهد هستید .

 

معینی با اشاره به ضرورت انجام اصلاحات پارامتریک اذعان داشت : باید تلاش کنیم تا هم شرایط مهیا باشد و هم همه پذیرای آن شوند .

 

مدیرکل فرهنگی اجتماعی کارفرمایان سازمان با بیان اینکه تصویب سیاستهای کلان حوزه تامین اجتماعی توسط مقام معظم رهبری در دستور کار میباشد افزود : امیدواریم با تحقق آن شاهد وضع قوانین نامناسب علیه تامین اجتماعی نباشیم  .

 

ایشان خاطرنشان ساخت باید ادبیات کارشناسانه را جایگزین ادبیات حاکمیتی نمائیم و همه برای مقابله با آفتها و اندیشه های غیر کارشناسی و دست اندازهای مسیر خدمت گام برداریم .

 

معینی با مشاع و بین النسلی دانستن تامین اجتماعی ، منابع آنرا حق الناس دانسته و اظهار داشت : آسیب به این مجموعه در ابتدا آسیب به کارگر و کارفرما و در ادامه خدشه به کشور و نظام است .

 

ما نگاه شریک بودن کارفرما را تسری داده ایم وامروز اکثریت جامعه کارفرمایی ما با انجام تکالیف قانونی ، نمونه هستند .

 

مدیرکل فرهنگی اجتماعی کارفرمایان با بیان اینکه عشق کارفرما به کارآفرینی به تامین اجتماعی و اقتصاد کشور جان میدمد افزود : سرنوشت ما به کارآفرینان گره خورده است و در جهت رونق کسب و کار اشکالات خود را میپذیریم و در جهت رفع آن گام برمیداریم .

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *